10 yıl boyunca 9 kat inip çıktı, Türkiye üçüncüsü oldu

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’ndeki 9 katlı bir apartmanın son katında oturan 3 çocuk babası görme engelli Asalet Istek’in yaşadığı güçlük, büyük bir galibiyet elde etmesine neden oldu.

21 Nisan 2017 Cuma, 12:49

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’ndeki 9 katlı bir apartmanın son katında oturan 3 çocuk babası görme engelli Asalet Istek’in yaşadığı güçlük, büyük bir galibiyet elde etmesine neden oldu. 10 yıldır evine, asansör olmadığı için yürüye yürüye inip meydana çıkan Dilek, bunu duyan Görme Engelliler Spor Kulübü yöneticisinin tavsiyesi üzerine 2 önce başladığı atletizmde, Türkiye üçüncüsü oldu.

Yüzde 43’ü görme, yüzde 73 engelli olduğunu anlatan Istek, “Görme Engelliler Spor Kulübü’nde bir sohbet sırasında 9 katlı bir apartmanda oturduğumu, asansör olmadığı için yürüye yürüye çıkıp indiğimi ve evimin sobalı olması sebebiyle odun ve kömürleri de yukarıya çektiğimi anlattım. Bunun üstüne bir yönetici bacaklarımın dinç olabileceğini ve atletizm yapabileceğimi söyledi. Birincil ilk kez yapamayacağımı söyledim. sonra kulüp yöneticisi doğruca başkanımız Mustafa Avcı ile tanıştım. O da böyle bir teklifte bulununca spora başladım. 2 aydır atletizmle uğraşıyorum. 4-6 Nisan tarihinde İzmir’de düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’na katıldık. 1500 metre engelliler koşusunda Türkiye 3’ncülüğü elde ettim. Devam etmeyi düşünüyorum. Buradan engellilere çağrım, engelleri ne olursa olsun, hangi sporu yapabiliyorlarsa onu yapsınlar. Faydasını emin ve kesin göreceklerine inanıyorum” dedi.  

Emrah Kızıl

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konyaliyiz.Net - Konya İnternet - Cumradan.com