Parçalı bulutlu
 • EURO 6.62
 • DOLAR 6.09

5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri

Genel - 19 Ağustos 2019 18:15 A A

KAYSERİ (AA) – Kayseri, Kırşehir ve Niğde'de Kamu-Sen il temsilcileri tarafından 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yapıldı.

Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen Türkiye Kamu-Sen üyeleri, devam eden toplu iş sözleşmesine tepki gösterdi.

Grup adına açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kamil Ünal, toplu sözleşme görüşmelerinin normal seyrinde ilerlemediğini öne sürdü.

Ne yetkili konfederasyonun ne de işveren tarafının konuları müzakere etmeye yanaşmadığını iddia eden Ünal, "Sözleşmelilere kadro, vergi dilimleri, 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetliler, bütün ek ödemelerin emekliliğe sayılması, memurlara da bayram ikramiyesi verilmesi, liyakati yerle bir eden, adaletsizliğin kaynağı mülakatın kaldırılması gibi bütçeye getireceği ekonomik yükü sınırlı olan ya da hiçbir mali yük teşkil etmeyen konular masadan kaçırılıyor.
Maliyeti dahi olmayan konularda yıllardır çözüm bekleyen milyonlarca memur ve emeklinin beklentilerini boşa çıkarmak vicdani değildir." diye konuştu.

– Kırşehir

Kırşehir'de Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Bilal Türk, Cacabey Meydanı'nda yaptığı açıklamada, 3 milyon memur ve 2 milyon emekli ile ailelerini doğrudan ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin büyük bir hayal kırıklığı oluşturduğunu savundu.

Hükümetin yaptığı teklifi kabul etmediklerini belirten Türk, "Kamu işveren tarafından tez zamanda mali ve diğer taleplerimizi içeren yeni bir teklif paketi sunmasını istiyoruz. 420 bin üyemizle, haklarımız için yapılacak her türlü mücadeleye yasal sınırlar içinde olmak kaydıyla desteğe hazır olduğumuzu buradan bir kere daha ilan ediyoruz." dedi.

– Niğde

Niğde'de Kamu-Sen İl Temsilci Vekili Murat Kestek, sendika üyeleriyle Ömer Halisdemir Meydanı'nda yaptığı açıklamada, toplu sözleşme görüşmelerinin hayal kırıklığına doğru gittiğini savundu.

Toplu sözleşme görüşmelerinin başından beri bütün meselelerin masaya getirilip müzakere edilmesi için mücadele ettiklerini belirten Kestek, "Süreç henüz sonlanmamışken, bir şansımız daha varken sözleşmeliler, vergi dilimleri, yardımcı hizmetliler, ek gösterge, bayram ikramiyesi gibi konularda adım atılması yönündeki ısrarımızı bir kere daha yineliyorum. Gelin bir memur paketi hazırlayalım ve bu saydığım konuları 1 Ekim'de TBMM gündemine getirerek memurların yaralarını saralım." diye konuştu.

Genel - 18:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.