Ankaralı Namık vefat etti! Ankaralı Namık kimdir?

19 Ekim 2015 Pazartesi, 15:53

Ankaralı Namık akşam saatlerinde hayatını kaybetti.  Şarkıcı Ankaralı Namık’ın ölüm nedeni ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Peki Ankralı Namık kimdir?

Alınan bilgiye göre, 39 yaşındaki Uğurlu, Kuzey Ankara TOKİ blokları 15. etapta 7. katta bulunan evinin balkonundan henüz belirlenemeyen bir nedenle düştü.

Olay yerine çağrılan ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Uğurlu’nun hayatını kaybettiği bildirildi.

Uğurlu’nun hastaneye gelen yakınları ölüm haberini alınca sinir krizi geçirdi.

Ankaralı Namık kimdir?

Ankaralı Namık diğer tanınan isimleri: Ayarcı Namık, Sazcı Namık (Doğum adı: Namık Uğurlu, d. 1 Ocak 1976, Ankara-ö.18 Ekim 2015, Keçiören, Ankara), Türk müzisyen söz yazarı, televizyon programcısı bestekâr ve oyuncudur.

Malatya İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiştir fakat mesleğini yapmayıp müziğe yönelmiştir.

2005 yılında ismi pek tanınmayan sanatçı Arabada Beş Evde On Beş adlı albümü milyonlar satarak bir çok megastarı geride bırakarak rekorlar kırmıştır.

2008 yılında Ah babam sağ olsaydı adlı albümü kendisiyle aynı dönemde albüm çıkaran Megastar Tarkan’la sıkı bir mücadele içinde oldğunu albüm satışlarının yakın olduğunu belirtmiştir.

Son iki albümünü 700bin adetin üzerinde satmıştır.Ankara’dan bağımsız milletvekili adayı olarak siyasete de atılmayı deneyen Ankaralı Namık, Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı’nı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan vekililiğini yürütüyordu.

Ölümü: Kuzey Ankara TOKİ blokları 15. etapta 7. katta bulunan evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Olay yerine çağrılan ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Uğurlu’nun hayatını kaybettiği bildirildi. Daha sonraları ölüm nedeni ihtihar olarak açıklandı

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konyaliyiz.Net - Konya İnternet - Cumradan.com