17° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.65
 • DOLAR 5.92

Assan Alüminyum “Aluminium 2018 Fuarı”na katıldı

Genel - 13 Ekim 2018 11:15 A A

İSTANBUL (AA) – Türkiye’nin yassı alüminyum sektörünün önde gelen üreticilerinden Assan Alüminyum, dünyanın en büyük alüminyum fuarı "Aluminium 2018"e katıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu yıl 30. kuruluş yıl dönümünü kutlayan ve Türkiye’nin yassı alüminyum sektörünün önde gelen üreticisi Assan Alüminyum, "Aluminium 2018"e katıldı. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 9-11 Ekim'de düzenlenen fuarda Assan Alüminyum, dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonelleri ve tedarikçileriyle buluştu.

Fuarın en büyük iki standından birine ev sahipliği yapan Assan Alüminyum, şirketin sürdürülebilirliğe verdiği önemi ve alüminyumun yüzde 100 geri dönüştürülebilirliğini vurgulayan standı ile ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

– Müşterileri tarafından yılın tedarikçisi seçiliyor

Üç gün boyunca 30 bine yakın kişinin ziyaret ettiği, 1000’in üzerinde firmanın katılım gösterdiği fuar, alüminyum sektörüyle ilgili en yeni trendlerin yakından takip edildiği, son teknolojilerin görücüye çıktığı, alanında dünyanın en etkin fuarı olarak kabul ediliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, "Aluminium 2018"e katılmanın hem mevcut hem de potansiyel müşterileri ile buluşmak için önemli bir platform olduğunu belirtti.

Fuarda yer almaktan duydukları memnuniyeti aktaran Güngör, Assan Alüminyum’un ana değerleri olan güvenirlik, esneklik ve yenilikçilik sayesinde her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görüldüklerini anımsattı.

Güngör ayrıca büyümeye ve sürekli gelişmeye devam eden Assan Alüminyum’un önemli hedeflerinden birinin de “geleceği tüketmeden üretiyoruz” sloganı ile tüm süreçlerini daha sürdürülebilir hale getirmek olduğunu belirtti. Göksal Güngör, Assan Alüminyum’un bünyesinde yer alan yenilenebilir enerji üretim tesisi ve geri dönüşüm tesisinin şirketin karbon ayak izini azaltarak sürdürülebilirlik stratejisine direkt katkı sağladıklarını aktardı.

– Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’ya açıldı

Güngör, bugün Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda gibi Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere dört kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek, “Avrupa’daki etkinliğimizi devam ettirirken, Kuzey Amerika gibi bölgelerde de faaliyetlerimizi artırıyoruz. Kuzey Amerika pazarına lokal hizmet vermemize olanak sağlayacak Chicago merkezli iştirakimiz Kibar Americas bu sene başında kuruldu. Bu pazarlarda orta vadede büyüme planlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

– Assan Alüminyum’dan yüksek kalitede yerli ürün tedariki

Assan Alüminyum’un yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve gerçekleştirdiği yatırımlarla sektöre yön verirken ülke ekonomisine de pozitif katkı sunduğunu belirten Güngör, Karasu’da planladıkları yatırımın Türkiye’nin ilk alüminyum sıcak haddeleme tesisi olacağını aktardı.

Güngör, bu tesis sayesinde yassı alüminyumda yüksek kalitede yerli ürün tedarikini bugün tamamen ithalatla karşılayan havacılık, otomotiv ve savunma sanayi gibi bazı stratejik sektörlere yerli, güvenilir ve düzenli bir kaynak sağlayabileceklerini kaydetti.

“Tamamı ithalat yolu ile karşılanan nitelikli alaşımlardan yassı mamullerin yerli ikamesiyle ülkemizdeki ithalat kalemini azaltarak dış ticaret dengesine pozitif yönlü katkı sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullanan Güngör, bu mamullerle ihracatlarını artırarak global pazarlarda daha fazla söz sahibi olacaklarını bildirdi.

Genel - 11:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]