-5° Sisli
 • EURO 4.68
 • DOLAR 3.75

Çumra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Gedik: “İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ NEFESİ TEMİN EDİYORUZ”

Çumra Haber - 18 Ocak 2018 09:03 A A

Çumra Devlet Hastanesinde Hastane Derneği yardımıyla kurulan sistem sayesinde, hastaların ihtiyacı olan tıbbi oksijen gazı yerinde üretiliyor.
Hastanenin başhekimi Dr. Nihat Gedik, yaptığı açıklamada yaklaşık 150 bin liralık yatırımla hastane deposuna kurulan oksijen üretim ve depolama sistemi sayesinde, hastalara tıbbi gaz tedariki sağladıklarını söyledi.
“İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ NEFESİ TEMİN EDİYORUZ”
Sistem sayesinde, hastanenin tıbbi oksijen gazı ihtiyacının yerinde üretilerek depolandığını ve hastalara ulaştırıldığını anlatan Gedik, şunları kaydetti: “Medikal oksijen gazı, hastalarımızın günlük ihtiyacında yer kaplayan önemli unsurlardan biri.

Özellikle kış aylarında artan KOAH,astım, bronşit hastalarına kesintisiz bir şekilde hizmet verilebilecektir.
Bu sistemle hastalarımızın ihtiyaç duyduğu nefesi, en güvenli şekilde onlara temin ederken aynı zamanda maliyet açısından en karlı sistemi de kurmuş olduk.
Sistem, atmosferdeki havayı ve mevcut ortamdaki oksijeni alıp yoğunlaştırıyor. Sistem sayesinde jeneratör hem oksijen üretiyor, hem denetliyor, hem de bu oksijeni kullanıyor.”
Bu sistem için vesile olan Hastane Derneği Başkanı Şadi Çelik, Başkan Yardımcısı Mehmet Yetişen’e Hastane Yönetimi olarak teşekkür ediyorum.
Başhekim Gedik, aynı zamanda bu sistem sayesinde hem taşıma bedelinden hem de personelden tasarruf ettiklerini, aynı zamanda da taşıma sırasında oluşabilecek kaza riskini ortadan kaldırdıklarını bildirdi.
Hastalar için kullanılan bazı malzemeleri üretmek için projeler geliştirdiklerini anlatan GEDİK, “İhtiyaçlarımızı kendi imkanlarımız ölçüsünde karşılamayı ilke edinerek, kendi kendimize yeten bir hastane olmayı hedefliyoruz. Bunun için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.
D.DOĞAN

Çumra Haber - 09:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]