Hafif yağmur
 • EURO 4.67
 • DOLAR 3.82

ÇUMRA SULTAN ABDÜLHAMİD HAN BİLGEHANESİNE YOĞUN İLGİ

Çumra Haber - 3 Ocak 2018 09:04 A A

2017 yılında restorasyonu tamamlanarak hizmete alınan Konya’nın Çumra ilçesindeki Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi, birçok programa ev sahipliği yaptı.
Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, 1939 yılında halkevi olarak yapılan taş binanın uzun zaman atıl durumda olduğunu hatırlattı.

Oğuz, “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde alınan bir kararla Büyükşehir Belediyemizce bu binanın restorasyonu gerçekleştirildi. “ dedi.

2017 yılında restorasyonu yapılarak hizmete açılan taş binaya “Sultan Abdülhamid Han” adının verildiğini aktaran Oğuz, “Bilgehane olarak halkımızın ve öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Tarihi dokusu bozulmadan restore edilerek hizmete açılmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen büyük ilgi gören Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi bir çok organizasyona ev sahipliği yapıyor. Öğrencilerimizin ders çalışabildiği, konferansların verildiği ve istiare toplantılarının yapıldığı hatta yeni evlenen çiftlerimizin fotoğraf çektirdiği güzel bir yer haline geldi.” dedi.

Çumra Haber - 09:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]