Açık
 • EURO 6.22
 • DOLAR 5.43

“e-ticarete karşı gelme şansımız yok”

Genel - 22 Ekim 2018 17:15 A A

KIRIKKALE (AA) – Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, "Değişen dünya şartlarında esnaf ve sanatkar olarak e-ticarete karşı gelme şansımız yok. Bu durum başladı ve büyüyerek gidiyor." dedi.

Erkan, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen "e-Ticaret Eğitim Toplantısı"nda, güçlü esnafın güçlü ekonominin teminatı olduğunu söyledi.

Bu şiarla göreve geldikleri günden beri çalıştıklarını belirten Erkan, şöyle konuştu:

"Biz, elektronik ticarete başladığımızda dünyanın değişen şartlarında esnaf ve sanatkarlarımıza nasıl daha iyi bir hizmet sunabiliriz diye düşündük. Anayasamızın 125. maddesinde 'devlet esnafı destekler' diyor. Bu projeye başladığımızda PTT Genel Müdürlüğü ile protokol yaptık. Bu protokol sayesinde esnaf ve sanatkarlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak elektronik ticaret eğitimi verdik. Artık e-ticaret günümüzün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bizim esnaf ve sanatkarımız zor şartlarda kendi imkanını oluşturarak ayaklarının üzerinde her zaman durmuştur. Dış güçlerinin oyununa gelmemiştir. 15 Temmuzu yaşadık. 15 Temmuz'da esnaflarımız dimdik ayaktaydı."

Elektronik ticarette 7 gün 24 saat dükkanın açık olduğunu vurgulayan Erkan, "Değişen dünya şartlarında esnaf ve sanatkar olarak e-ticarete karşı gelme şansımız yok. Bu durum başladı ve büyüyerek gidiyor. Esnaf ve sanatkarımızı nasıl bu hamle içerisinde oturtur, biraz daha fazla çalışarak nasıl güçlü oluruz ve dış güçlere karşı nasıl daha dik durabiliriz, onun için çabalıyoruz. Ekonominiz güçlüyse her zaman güçlüsünüz. Bu gücünüz yoksa ister istemez bir yere bağımlı oluyorsunuz. Bunun için daha çok çalışmamız lazım." diye konuştu.

Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner de esnaf ve sanatkarların daha kolay yoldan ürün satışı yapabilmesi için e-ticareti iyi bilmeleri gerektiğine dikkati çekti.

Değişen ve gelişen dünyaya esnaf ve sanatkarların ayak uydurması gerektiğini anlatan Çetiner, bu gibi eğitimlerle esnafa yardımcı olduklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından uzmanlar e-ticaret hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Genel - 17:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]