18° Açık
 • EURO 6.40
 • DOLAR 5.77

HALİT OFLAZ ÇUMRA BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYI OLDU

Çumra Haber - 14 Kasım 2018 10:38 A A

Halit Oflaz, Ak Parti’den Çumra ilçe belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı.
Oflaz, “Hepinizin malumudur ki 2019 Mart ayı yerel yönetimler seçimi ile halkımız 5 yıllığına kendisini yönetecek bir irade ortaya koyacaktır. Halkımızın her dönemde olduğu gibi bu dönemde de liyakat sahibi insanları tercih edeceği aşikârdır. Bu kıymetli halk Ülkemize yapılan her türlü saldırılarda kenetlenmeyi bilmiş birbirlerine omuz verdiği net bir şekilde görülmüştür.
Bu anlatılanları en geniş mana da ele alacak olursak Reisimiz, Başkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu halka olan güveni ve hizmetlerin en iyisine layık olduğunu gösteren tavrı bizleri hem heyecanlandırmakta hem de daha dikkatli olma yolunda bizlere Işık olmaktadır. Türk insanına ve Türkiye ye sevdalı bir liderin yol arkadaşlığına soyunmak bizler için tarifi mümkün olmayacak kadar onur vesilesidir.
Konya’mızın şirin ilçelerinden bir olan Çumra’mız da her daim reisimizin bu sevgisini takdir etmiş 15 Temmuz gecesi dâhil işaret buyurduğu her meselede en önde olmak için adeta birbirleri ile yarış haline girmişlerdir. Bizlerde bu duruma kayıtsız kalamazdık. Çumra’dan güçlü bir ses vermek ve meslek hayatını birçok büyük belediyelerde idareci olarak geçirmiş biri olarak bu sorumluluğa sahip olmak niyeti ve düşüncesi ile yola çıkmaya karar verdik. Bazı köklü parti olduğunu söyleyip bir çok yerde aday dahi bulamayan siyasi partilerin aksine bünyesinde gençlere yer vermeyi hedef koymuş hanımlara pozitif ayrımcılık yapmaya ilke edinmiş bir parti olan Ak Partinin ise her bölgede olduğu gibi Çumra’da da aday patlaması yaşaması kadar normal bir şey olamaz..
Adaylık düşüncemiz ise bir heves ya da ikbal uğruna değil; Reisimizin işaret buyurduğu ve şahsımı da kapsadığını düşündüğüm liyakat unsurlarının yansıra Çumra’da doğmuş ve büyümüş ve Çumra’nın ekmeğini yemiş biri olarak artık Çumra’mıza hizmet verme zamanının geldiğini bizlere hatırlatan kıymetli büyüklerimiz ve bizlerin yanında olduğunu hissettiren sevgili gençlerin de destekleri ile bu yola çıkmış bulunuyoruz.
Şunun bilinmesini hassaten istirham ediyorum. Çumra daha önceki dönemlerde aldığı hayırlı ve güzel hizmetlerin daha iyisini alması için bu yola çıktık. Çumra da daha önce de olan birlik ve beraberliğin her konuda daha ileriye taşımak için bu yola çıktık. HZ. Mevlana nın şu sözü hepinizce malumdur. Aynı dili değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır diye biz aynı duyguları paylaşmak için yola çıktık. Daha kapsayıcı ve daha kucaklayıcı olmak için yola çıktık. Rabbim bizlere bu yolda hizmet etme fırsatı nasip ederse Çumra için düşündüğümüz projeler ile bir fark oluşturacağımız ve Çumra’mızı daha ileriye taşıyacağımızın bilinmesini isterim. Rabbim başka bir kardeşimize bu yolda yürümeyi nasip ederse de o kardeşimize omuz vereceğimiz her projemizi onunla paylaşacağımızı ve her manda Çumra’mızın kazanması için elimiz taşın altına koyacağımızın herkes tarafından bilinmesini arzu etmekteyiz
Bu duygu ve düşünceler ile adaylık başvurumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor her daim Çumra’mızın kazanması için Kıymetli hemşerilerimizin Ak Parti bayrağının altında bir ve beraber olmaya davet ediyorum.”
Halit Oflaz kimdir?
1974 doğumlu Oflaz. Uzun yıllarını belediyeciliğe veren Halit Oflaz meslek hayatına Yenisu Belediyesinde Yazı İşleri müdürü olarak göreve başladı. Vekâleten Muhasebe müdürlüğü görevini yürüttü.
Başarılı çalışmalarından dolayı Çumra Belediyesi bünyesinde bulunan İşletmeye Müdür olarak atandı. Görev de bulunduğu sürece Çumra’da vergi rokertmeni bir şirket haline gelmesinde büyük gayretleri oldu. İşletme sayesinde Çumra belediyesine araç ve ekipmanlar kazandırılması noktasında büyük çabalar sarf etti.
Çumra Belediyesi bünyesinde görev yaptığı dönemde halkımız ile belediye arasında köprü olmak için her türlü organizasyonları üstlenip bizzat takip etmiştir. Ayrıca Çumra’mızın tanıtımına katkı sağlayacak sosyal ve kültürel etkinlikleri bizzat yürütmüştür.
2009 yılında AK partimizin belediyeyi kaybetmesi sonucu yoğun ısrarlara rağmen aynı kurumda çalışmayı etik olarak kabul etmediğinden Dava anlayışı ile yaptığı hizmetleri daha da ileriye götürmek için Antalya Belek belediyesine tayin istedi. Belek Belediyesi İşletme Müdürlüğü görevinde de Çumra’da ki başarılarını sürdürdü.
Çumra da yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Akparti vefasını bir kez daha yaşadı ve Selçuklu Belediyesinin Mali Hizmetler Müdürlüğüne Emlak ve Gelirden sorumlu olarak atandı. Selçuklu Belediyesinin özellikle gelirini arttırıcı çalışmaları başarılı sonuçlar vermiştir.

Lisans Kamu Yönetimi Mezunu ,Ön Lisans Yerel Yönetimler Mezunu olan Oflaz Evli ve 4 kız çocuğu babasıdır.M.SARIKULAK

Çumra Haber - 10:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.