Az bulutlu
 • EURO 6.47
 • DOLAR 5.81

Hizmet yönetimi sektöründe teknolojik çözümler

Genel - 12 Ağustos 2019 12:15 A A

İSTANBUL (AA) – Sodexo Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Zeytinoğlu, hizmet verdikleri şirketlerde temizlik hizmetlerinin iyileştirilmesinden, yemek menülerinde kişiye özel seçim yapılabilmesi gibi birçok farklı alanda teknoloji optimizasyonu yaptıklarını belirterek, "Hizmetlerimize entegre ettiğimiz teknoloji ile zaman ve enerji tasarrufu sağlıyoruz. Böylece hem kaynakları doğru kullanıyor hem de daha kaliteli hizmet sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Zeytinoğlu, şirketinin hizmet yönetimine getirdiği teknolojik çözümler hakkında bir açıklama yaptı.

Dünya genelinde 427 bin çalışanıyla 72 ülkede hizmet veren Sodexo'nun, global bilgi birikimini güncel teknolojilerle birleştirdiğini aktaran Zeytinoğlu, yemek, temizlik, bina yönetimi, teknik bakım, enerji yönetimi, bahçe bakımı ve peyzaj, resepsiyon, dokümantasyon yönetimi gibi pek çok alanda hizmet veren Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi'nin, çalışma alanlarında yaşam kalitesini yükseltmeye ve verimliliği artırmaya odaklandığını kaydetti.

– Çöp kovasındaki doluluk oranı tabletlerle takip ediliyor

Zeytinoğlu, hizmetlerinin temelinde hem kuruma özel ihtiyaç yönetimi yaparak verimlilik sağlamak hem de daha mutlu çalışma alanları yaratmak olduğunu ifade ederek, "Hizmetlerimize entegre ettiğimiz teknoloji ile zaman ve enerji tasarrufu sağlıyoruz. Böylece hem kaynakları doğru kullanıyor hem de daha kaliteli hizmet sunuyoruz. Kaynak yönetimi hem daha sürdürülebilirlik açısından hem de maliyet yönetimi açısından çok önemli." değerlendirmesini yaptı.

Hizmet verdikleri iş yerlerinde optimizasyon sağlamak için iş süreçlerine teknolojiyi dahil ettiklerini aktaran Zeytinoğlu, "Mesela tuvaletlerdeki havlu sayacı ve çöp kovasındaki doluluk oranlarını kurduğumuz sistem üstünden tabletler aracılığıyla takip ediyoruz. Bu sistemde son temizlenme zamanı görüyor ve planlama yapıyoruz. Kullanılmayan bir tuvaleti yeniden temizlememizi önleyen bu sistem ile zaman, enerji ve malzeme tasarrufu sağlıyoruz." örneğini verdi.

– Akıllı Menü Sistemi

Zeytinoğlu, Akıllı Menü Sistemi ile çalışanlara ertesi günün yemeklerinin seçme fırsatı sunduklarını belirterek, "Çalışanlara yemekhanede tabletler üstünden ertesi günün menüsünden istedikleri alternatifleri seçmelerini sağlıyoruz. Bu sayede hem yemek israfını önlüyoruz hem de şeflerimizin çalışanlara bir önceki gün seçtikleri yemekleri hızlıca servis etmelerini sağlıyoruz." bilgilerini verdi.

Sadece teknik departmanın kullanımı için internetten ve mobil uygulamadan da kullanılabilen bir sistem geliştirdiklerini ifade eden Zeytinoğlu, "Müşterilerin ve Sodexo çalışanının kullanımına açık olan sistem sayesinde müşteri problem gördüğünde uygulama üzerinden ya da internet sistemi üzerinden resimleyerek bize aktarabiliyor ve sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi sağlanıyor. Sipariş yönetimi, toplantı odaları durumu, toplantı odası yönetimi ve memnuniyet bu sistem üzerinden kolayca takip edilebiliyor." diye devam etti.

Nesnelerin interneti teknolojilerini yakından takip ettiklerini belirten Zeytinoğlu, “Çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve misafirlerimize daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak için çalışıyoruz. Dünyaya hizmet eden bir kuruluş olan Sodexo’nun dünyayı değiştiren teknolojilere kayıtsız kalması düşünülemez." değerlendirmesinde bulundu.

Genel - 12:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.