Konya-Karaman YHT güzergahında 7 yaya altgeçidi tamamlandı

Konya Büyükşehir Belediyesi göre Konya-Karaman Yüksek Seri Tren güzergahında 7 adet yayalara ait alt geçidinin yapımı tamamlanırken çevre düzenlemeleri devam ediyor.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin stratejik noktalarında trafik akışının aralıksız ola.

21 Nisan 2017 Cuma, 14:17

Konya Büyükşehir Belediyesi göre Konya-Karaman Yüksek Seri Tren güzergahında 7 adet yayalara ait alt geçidinin yapımı tamamlanırken çevre düzenlemeleri devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin stratejik noktalarında trafik akışının aralıksız olarak sağlanması için yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri köprülü kavşakların yanı sıra yayaların trafikten etkilenmemesi için daha aşağı ve üstteki geçitleri yapımını da sürdürdüklerini dile getirdi. Yürüyen merdivenli, asansörlü ve estetik yaya üst geçitleri ile seri tren güzergahında alt geçitler yapı ettiklerini de ifade eden Başkan Akyürek, son olarak Konya-Karaman Yüksek Seri Tren güzergahında 7 adet yayalara ait alt geçidinin yapımını tamamladıklarını söyledi. Bu güzergahta vasıta trafiği için de alt geçitler inşa etmeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, İstanbul Yolu üzerinde 2 adet üst geçidi inşaatının da sürdüğünü, İstanbul Yolu üzeri ve Azerbaycan Caddesi Köprülü Kavşağı yanına yeni yayalara ait üstteki geçitleri yapımının da ihale aşamasında olduğun kaydetti.

Son 13 yılda yaptıkları yayalara ait daha alçak ve üst geçidi sayısının 45 olduğunu ve bu rakama sürekli yenilerinin eklendiğini dile getiren Başkan Akyürek, yapımı tamamlanan daha alçak geçitlerin bahtı açık olmasını diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konyaliyiz.Net - Konya İnternet - Cumradan.com