14° Açık
 • EURO 5.06
 • DOLAR 4.10

Konya-Karaman YHT güzergahında 7 yaya altgeçidi tamamlandı

Konya Büyükşehir Belediyesi göre Konya-Karaman Yüksek Seri Tren güzergahında 7 adet yayalara ait alt geçidinin yapımı tamamlanırken çevre düzenlemeleri devam ediyor.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin stratejik noktalarında trafik akışının aralıksız ola.
Konya Haber - 21 Nisan 2017 14:17 A A

Konya Büyükşehir Belediyesi göre Konya-Karaman Yüksek Seri Tren güzergahında 7 adet yayalara ait alt geçidinin yapımı tamamlanırken çevre düzenlemeleri devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin stratejik noktalarında trafik akışının aralıksız olarak sağlanması için yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri köprülü kavşakların yanı sıra yayaların trafikten etkilenmemesi için daha aşağı ve üstteki geçitleri yapımını da sürdürdüklerini dile getirdi. Yürüyen merdivenli, asansörlü ve estetik yaya üst geçitleri ile seri tren güzergahında alt geçitler yapı ettiklerini de ifade eden Başkan Akyürek, son olarak Konya-Karaman Yüksek Seri Tren güzergahında 7 adet yayalara ait alt geçidinin yapımını tamamladıklarını söyledi. Bu güzergahta vasıta trafiği için de alt geçitler inşa etmeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, İstanbul Yolu üzerinde 2 adet üst geçidi inşaatının da sürdüğünü, İstanbul Yolu üzeri ve Azerbaycan Caddesi Köprülü Kavşağı yanına yeni yayalara ait üstteki geçitleri yapımının da ihale aşamasında olduğun kaydetti.

Son 13 yılda yaptıkları yayalara ait daha alçak ve üst geçidi sayısının 45 olduğunu ve bu rakama sürekli yenilerinin eklendiğini dile getiren Başkan Akyürek, yapımı tamamlanan daha alçak geçitlerin bahtı açık olmasını diledi.

Konya Haber - 14:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]