Konyada FETÖ operasyonu: 30 gözaltı

Edinilen bilgiye göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen FETÖ/PDY soruşturması dahilinde örgüte aza olma, idare yapma ve mali yardım sağlama gibi çeşitli suçlardan 85 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

21 Nisan 2017 Cuma, 13:17

Edinilen bilgiye göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen FETÖ/PDY soruşturması dahilinde örgüte aza olma, idare yapma ve mali yardım sağlama gibi çeşitli suçlardan 85 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bunun üzerine Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şubesi ekipleri, Konya merkezli 23 ilde belirlenen adreslere çok sayıda polisin katılımıyla operasyon düzenledi. Operasyonda, örgütün ağabeyleri olarak bilinen şüphelilerin de arasında bulunduğu 30 birey gözaltına alındı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde afiyet kontrolünden geçirilen şüpheliler, ifadeleri gücenmek üzere emniyete götürüldü. Hakkında yakalama kararı çıkarılan şüphelilerden 16’sının, benzer suçtan tutsak oldukları öğrenildi. Öteki şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konyaliyiz.Net - Konya İnternet - Cumradan.com