23° Gök gürültülü hafif yağmurlu
 • EURO 6.50
 • DOLAR 5.64

Konya’da öğrenciler doğa ve temizlik için yürüdü

SEDEP gerçekleştirdiği etkinliklerle toplumsal konulara olan farkındalığı arttırmaya devam ediyor…
Konya Haber - 12 Aralık 2017 12:02 A A

SEDEP gerçekleştirdiği etkinliklerle toplumsal konulara olan farkındalığı arttırmaya devam ediyor. Öğrencilere bitki yetiştirme sorumluluğu kazandırarak, doğaya olan saygılarını geliştirmek amacıyla düzenlenen “Kalemim Yeşeriyor” ve dil ve çevre temizliğine vurgu yapmak amacıyla gerçekleştirilen “Dilim Temiz Çevrem Temiz” etkinliği Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’ın da katılımıyla İhsaniye İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

“Kalemim Yeşeriyor” etkinliği kapsamında sınıfları tek tek ziyaret eden Altay ve Kayacılar öğrencilere içerisinde farklı bitki tohumlarının yer aldığı kalem dağıttı. Etkinliğin ardından protokol üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla İhsaniye İlkokulu’ndan Gedavet Parkı’na kadar çevre yürüyüşü gerçekleştirildi. Öğrenciler yürüyüş boyunca ellerinde taşıdıkları pankartlarla temizlik değerine vurgu yaparak temiz çevre, temiz toplum çağrısında bulundu.

Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında Türkiye’nin en büyük değerler eğitimi programı olan SEDEP’i yürüttüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Kısa süre önce de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da özel teşvik ödülü almış olan projemizde etkinlikler yürütüyoruz. Bugün iki etkinlikle öncelikle çocuklarımıza tohumlarla birlikte kalemlerimizi de dağıtarak yeşeren kalem etkinliği düzenledik. Şimdi de çevre bilincinin arttırılması ve bir farkındalık oluşturmak adına İhsaniye İlkokulu’ndaki çocuklarımız ile birlikte pankartlarımızla Kazım Karabekir Caddesinde bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Burada amaç çevreyi kirletmeden temiz tutmak için bir farkındalık oluşturmak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

SEDEP kapsamında İhsaniye İlkokulu öğrencileri ile birlikte temizlik değeri üzerine bir farkındalık ve toplumsal bir mesaj vermek için bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Medeniyetin temel göstergelerinden birisi temizliktir. Bedenen, ruhen ve yaşanılan çevre itibariyle temiz bir toplum olabilmek için bu duyarlılığın hat safhada olması gerekiyor. Öğrencilerimizdeki temizlik bilincinin gelişmesi ve yerleşmesi için bugün öğrencilerimiz burada temizlik bildirgesi okuyacaklar ve hep beraber toplumsal bir mesaj vereceğiz” diye konuştu.

Kültür Park’ta son bulan yürüyüşün ardından İhsaniye İlkokulundan bir öğrenci tarafından temizlik bildirgesini okudu.

Konya Haber - 12:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.