-1° Az bulutlu
 • EURO 4.66
 • DOLAR 3.80

Meram’ın 16 mahallesinde imar planı revizyon çalışmalarında sona gelindi

İlçenin imarlı gelişiminin sağlanmasına yönelik olarak yapılan imar planı revizyonu çalışmalarında sona gelindiğini belirten Başkan Fatma Toru, “Bu kapsamda Aksinne, Hacıfettah ve Çaybaşı mahallelerinde kentsel dönüşüm ve gelişme proje alanlarını da içine alan, sınırla…
Konya Haber - 13 Aralık 2017 15:12 A A

İlçenin imarlı gelişiminin sağlanmasına yönelik olarak yapılan imar planı revizyonu çalışmalarında sona gelindiğini belirten Başkan Fatma Toru, “Bu kapsamda Aksinne, Hacıfettah ve Çaybaşı mahallelerinde kentsel dönüşüm ve gelişme proje alanlarını da içine alan, sınırları belli yaklaşık 700 bin metrekare alandaki imar planı revizyon çalışmaları tamamlanarak şu anda belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ilan panosunda askıya çıkarılmıştır. 7 Aralık 2017 tarihi itibariyle askıya çıkarılan imar planı revizyonları bir ay süreyle askıda kalacaktır. Vatandaşlarımızı kendi gayrimenkulleriyle ilgili bilgi almak üzere belediyemize bekliyoruz” dedi.

Meram Kentsel Dönüşüm Master Plan Revizyonu Dr. Ahmet Özcan-Çeçenistan Caddesi Güneyi Planlama Etabı hakkında da bilgi veren Başkan Toru, “ Dr. Ahmet Özcan Caddesi ve Çeçenistan Caddesi’nin güneyinde bulunan; Afet Riskli alan haricindeki yaklaşık 5 milyon metrekare alanda, 13 mahallemizi kapsayan, Kurtuluş, Muradiye, Uzunharmanlar, Gazanfer, Küçük Aymanas, Büyük Aymanas, Turgut Reis, Kalfalar, Tırılırmak, Batı Hadimi, Doğu Hadimi, Ekmekkoçu Ve Alparslan mahallelerindeki imar planı revizyon çalışmamız da 7 Aralık itibariyle yine İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzün ilan panosunda 1 ay süreyle askıya çıkarılmıştır. Bu mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızı; gayrimenkulleriyle ilgili bilgi edinmek üzere bu süre içerisinde belediyemize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İki ayrı bölgedeki imar planı revizyonuyla birlikte 16 mahallede toplam 5 milyon 700 bin metrekarelik alandaki imar planı revizyonu çalışmalarının tamamlanacağını belirten Toru, “Böylece bu bölgelerin ihtiyacı olan, sosyal altyapı ve sosyal donatı eksiklikleri, yol çalışmaları, yeni ana arterlerin açılmasıyla ilgili önümüzdeki yıldan itibaren çalışmalarımız hızla devam edecektir. Daha önce 1. Etap olarak yaptığımız Dr. Ahmet Özcan Caddesi’nin kuzeyinde kalan mahallelerde de şu anda imar planı gereği 18. Madde uygulama çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Konya Haber - 15:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]