13° Açık
 • EURO 6.31
 • DOLAR 5.73

Mesleki Eğitim ve Öğretim Yoluyla Rekabetçi Avrupa’ya Entegrasyon Projesi

Genel - 12 Haziran 2019 20:15 A A

ANKARA (AA) – Çubuk ilçesinde Mesleki Eğitim ve Öğretim Yoluyla Rekabetçi Avrupa’ya Entegrasyon Projesi kapsamında toplantı yapıldı.

Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde 5 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Aytunç Ateş, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Çubuk Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recai Arslan, Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rumi Türkoğlu, Çubuk Doğayı Sevenler Derneği Başkanı Halil Basri Uluğ, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Üzüm, bizzat kurumlar tarafından oluşturulan ve yürütülen projenin ortaöğretim müfredatına büyük katkı sunacağına inandıklarını söyledi.

Çıktıların 6 dilde hazırlandığını ve tüm ortaklara gönderildiğini anlatan Üzüm, yaklaşık 2 yıl devam eden projenin hayata geçirilmesinde kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Hazırlanan çıktıların her ülkenin Milli Eğitim Bakanlığına gönderildiğini dile getiren Üzüm, şunları kaydetti:

"Proje ile amacımız akademik camiaya katkı sunmaktır. Önceden bilgiye ulaşmak çok zordu ama şimdi bilgiye ulaşmak çok daha kolay. Güney Kore, Amerika, Çin, Japonya ve Finlandiya’da mesleki eğitim ve öğretim sistemlerinin durumlarını araştırdık. Oluşturulan müfredat tamamlanarak Talim ve Terbiye Kuruluna gönderildi. Oluşturulan bu müfredatların ortaöğretim okullarında ders olarak okutulmasını istiyoruz. Bizim bu projedeki en önemli kazanımımız bu olacaktır."

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şenol Albaba da projeden dolayı Çubuk Mesleki Eğitim Merkezine teşekkür ederek, Avrupa'da meslek lisesi öğrencilerinin konusunda deneyimli firmaların katkıları ile yetiştirildiğine dikkati çekti.

Proje sorumlularından Özgün Devrim, projenin detayları, amaçları ile ilgili bilgi verdi.

Genel - 20:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.