31° Az bulutlu
 • EURO 5.65
 • DOLAR 4.86

MMO Konya Şubesi ‘Bilirkişilik’ eğitimlerine başladı

MMO Konya Şube Başkanı Ömer Erdoğan Duransoy, 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu dahilinde ‘Bilirkişilik’ eğitimlerinin düzenlenmesiyle ilgili T.C.
Konya Haber - 11 Ekim 2017 16:53 A A

MMO Konya Şube Başkanı Ömer Erdoğan Duransoy, 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu dahilinde ‘Bilirkişilik’ eğitimlerinin düzenlenmesiyle ilgili T.C. Hak Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesinin arkasında “Bilirkişilik Temel Eğitimleri”ne başladıklarını söyledi. Duransoy konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilirkişilik yerine getirmek isteyen tüm ilgililerin katıldığı bu eğitimlerin sonunda katılımcılar yetkilendirilmektedirler. Makina Mühendisleri Odasına yapılan müracaatlar zarfında gerçekleştirilen bu eğitim programları bir uçtan bir uca yargı sistemimiz için epeyce manâlı olan bilirkişilik işleri bilirkişi ve ehil ırk tarafından gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır” dedi.

Duransoy, kurs eğiticisi Yrd. Doç Dr. Yalçın Bostancı kadar ‘Suçlama Hukukuna İlişkin İlkeler ve Ispat Hukukuna İlişkin Esas Kavramlar’ ve ‘Bilirkişinin Nitelikleri, Ödevleri ve Ahlak İlkeler’ konularında eğitimler verildiğini kaydetti. Duransoy, “Odamız bugüne kadar olduğu gibi bundan daha sonra da kentimizde ve ülkemizde bilirkişi ve ehil insanlar yetiştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacaktır” diye konuştu.

Kurs sonunda katılımcılara belgeleri takdim edildi.

Konya Haber - 16:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.