Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 6.07

MÜSİAD, büyükelçileri “Diplomasi ve Gastronomi Zirvesi”ne davet etti

Ekonomi - 20 Ocak 2020 18:15 A A

ANKARA (AA) – Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diplomatik İlişkiler Komitesi, Ekvador, Kolombiya, Brezilya, Guatemala ve Küba'nın büyükelçiliklerini ziyaret ederek, 20-22 Mart'ta Gaziantep'te düzenlenecek "Uluslararası Diplomasi ve Gastronomi Zirvesi"ne davet etti.

MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komitesi Başkanı Zeki Güvercin ve beraberindeki heyet, Guatemala'nın Ankara Büyükelçisi Jairo David Estrada Barrios, Küba'nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez ve Brezilya Maslahatgüzarı Flavia Ribeiro Da Luz, Ekvador Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Fanny De Lourdes Puma Puma, Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Julio Anibal Riano ile bir araya geldi.

Güvercin, Gaziantep'te düzenlenecek organizasyon ve büyükelçilik ziyaretlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, Amerika kıtasındaki ekonomik ilişkilerin zayıf olduğu ülkelerle ticareti geliştirmeyi hedeflediklerini aktardı.

MÜSİAD olarak dünyanın 225 noktasında aktif çalıştıklarına dikkati çeken Güvercin, "Büyükelçiler ile Gaziantep'teki iş dünyasını bir araya getirerek, Amerika kıtasında yeni ekonomik iş birlikleri oluşturacağız. Ayrıca Türkiye'de okuyan yabancı öğrencilerin katılımını sağlayarak ilerleyen zamanda bize katkı vermelerine yönelik buluşmalar da gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Temasları 3 gün sürecek heyet, aralarında Meksika, Şili ve Arjantin'in de olduğu toplamda 15 ülkenin Ankara Büyükelçiliklerini ziyaret edecek.

Söz konusu zirvede istişare toplantıları yapılacak. Öte yandan, büyükelçilere Gaziantep'in ve bölgenin gastronomisi ile kültür zenginlikleri tanıtılacak. Etkinliğe, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da katılması bekleniyor.

Ekonomi - 18:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.