18° Açık
 • EURO 6.40
 • DOLAR 5.77

RAHMET PEYGAMBERİ

Çumra Haber - 21 Kasım 2018 10:42 A A

Aziz Kardeşlerim!
Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin 1447 inci Sene-i Devriyesini (19 Kasım 2018 Miladi) (12 Rebiulevvel Kameri) idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Efendiler efendisi, Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın dünyaya gelişi ile karanlıklar içerisinde kaybolmuş olan insanlık onun rehberliğiyle yeniden yolunu bulmuştur. Zulmetten nur’a, dalaletten hidayete kavuşmuştur.
Değerli Kardeşlerim!
Şükürler olsun Rabbim bizleri de numune-i imtisal olan Hz. Muhammed’e ümmet eyledi.
Ona layık ümmet olmanın sayü gayretinde olalım. Sünnetini yaşama konusunda gaflet göstermeyelim.
Mevlid-i Nebi Haftasında İlçe Müftülüğümüz bir dizi etkinlikler gerçekleştirilecektir.
Pazartesi günü Kız öğrencilerimize Belediye Düğün Salonunda Saliha BİLGİÇ (DİB Din Eğt. Daire Bşk.) hanımefendi tarafından konferans verildi. Salı günü de Çumra Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik İlçe Müftüsü Bekir YÜCEL tarafından konferans verildi.
Çarşamba günü Saat 14:00 de Erkek öğrencilere yönelik Belediye Düğün Salonunda Prof.Dr.Caner ARABACI (N.E.Ü.Öğr.Üyesi) tarafından konferans verilecektir.
23 Kasım 2018 Cuma günü okunan hatimlerin duası Ulu Camiinde yapılacaktır. Ayrıca, şehit aileleri ile yetim, yoksul ve engelli aileler ile Kurum ve Kuruluşlar ziyaret edilecek. Kardeşlerim!
Bilvesile haftanızı tebrik ediyor, Hz. Peygamberimizin sevgisini dünyada, şefaatini Ahirette nasip etmesini Yüce Rabbimden diliyorum. Salat-ü Selam, Tahiyyat-ü Kiram onun üzerine olsun.
Bekir YÜCEL
Çumra Müftüsü

Çumra Haber - 10:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.