15° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.33
 • DOLAR 5.63

“Sessiz bir devrim yaptık”

Siyaset - 20 Ekim 2018 12:16 A A

KONYA (AA) – AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, "Son 17 yılda her alanda olduğu gibi insan hakları konusunda da büyük reformlar gerçekleştirdik. Gerçek özgürlük, dini, kültürel, sosyal, siyasi ve ekonomik alanlarda devrim niteliğinde pek çok reformlara imza attık. Yani sessiz bir devrim yaptık." dedi.

Usta, partisinin bir otelde düzenlenen 81 İl 7 Bölge Eğitim Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, toplantıları Konya'dan başlattıklarını belirtti.

AK Parti olarak bugüne kadar güçlülerin değil, sosyal adaletin hakim olduğu, sosyal refahın hüküm sürdüğü Türkiye ve dünya hedefi ile hareket ettiklerini anlatan Usta, "Her zaman insanlık için insan hakları için daha iyisini nasıl yapabiliriz, 2023 vizyonumuza ve hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz, insana ve insanlığa hizmet yolunda nasıl daha hızlı ilerleyebiliriz çabası içerisindeyiz. Bu toplantılarla da bir yol haritası belirlemek için ilk adımımızı atmış bulunuyoruz. Bugüne kadar ülkemiz ve vatandaşlarımız için yaptıklarımızı bir lütuf olarak değil, bir hakkın teslimi olarak gördük. Çünkü biz gönül coğrafyamızda bir gönül medeniyeti inşa eden insanlığa insanın nasıl olduğunu öğreten bir milletin evlatlarıyız." diye konuştu.

– "Batı'nın bu iki yüzlü tavrını çok daha iyi anlıyoruz"

Usta, daha yaşanabilir bir Türkiye ve dünya kurmak için durmadan çalıştıklarını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti:

"Bizler dünü hatırlıyor, bugünü anlıyor yarın için de daha yaşanabilir bir Türkiye ve dünya kurmak için çalışıyoruz. İşte o zaman yaptıklarımız ve bugün dünya üzerinde yaşananlar çok daha anlamlı bir hale geliyor. O zaman Batı'nın bu iki yüzlü tavrını çok daha iyi anlıyoruz. Suriye başta olmak üzere Orta Doğu'da yaşananları insan haklarından bahsedip Müslümanlara zulüm yaşatan bu cani zihniyeti daha iyi anlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye, tüm mazlumların umudu hale geldi. Milletini seven, milletine ve mazlumlara sahip çıkan, dünyanın 5'ten büyük olduğunu ispat eden bir Türkiye var. Bu 17 yıldır gece gündüz çalışan AK Parti'nin başarısıdır."

– "Devrim niteliğinde pek çok reformlara imza attık"

Tüm canlıların haklarını koruyan bir ecdadın torunları olduklarını kaydeden Usta, "İnsanın canına, aklına, nesline, inancına ve malına sahip çıkmak hem inancımız hem de devlet geleneğimizdir. Burada esas mesele kendi ölçülerimizin farkına varıp bu ölçülere sahip çıkmaktır. Son 17 yılda her alanda olduğu gibi insan hakları konusunda da büyük reformlar gerçekleştirdik. Gerçek özgürlük, dini, kültürel, sosyal, siyasi ve ekonomik alanlarda devrim niteliğinde pek çok reformlara imza attık. Yani sessiz bir devrim yaptık." ifadesini kullandı.

Siyaset - 12:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]