17° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.65
 • DOLAR 5.92

Sivas'ta “Eğitim Paydaşları Çalıştayı” başladı

Genel - 13 Ekim 2018 13:15 A A

SİVAS (AA) – Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğünce eğitimde sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşülmesi için "Eğitim Paydaşları Çalıştayı" düzenlendi.

Sivas Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen çalıştayda, eğitim öğretim faaliyetlerinin her kademesinde görev alan paydaşlarla, okul veli işbirliği, sosyal kültürel faaliyetler, okul güvenliği, taşıma hizmetleri, kantin hijyen, akademik başarı gibi konulardaki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, çalıştayda yaptığı konuşmada, çalıştayın kapsam ve amacı hakkında bilgi verdi.

Bir ülkenin varlığını devam ettirebilmesinin temelini eğitimin oluşturduğunu vurgulayan Savaşçı, "Eğitim birey ve toplumun gelişmesine katkı sağlayan milli ve manevi değerleri nesilden nesil aktaran oldukça önemli bir süreçtir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için öğretmen, öğrenci, veli ve idareciler başta olmak üzere toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düşmektedir." diye konuştu.

Savaşçı, çalıştayda eğitim öğretim durumunu masaya yatırarak var olan problemlere çözüm önerileri getireceklerini belirterek, "Tüm paydaşların fikrine müracaat ederek şehrimizin eğitimde daha ileri seviyeye taşıyacak, yeni projelerin hayata geçirilmesine imkan sağlayacağız. Çalıştay içerisinde tespit edilen problemlerle ilgili çözüm önerileri getireceğiz ve çalıştay raporunu hem kamuoyuna hem de ilgili makamlara ulaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Ayhan Bülbül, Dursun Yıldırım, Halil Kurt, şube müdürleri, okul müdür ve müdür yardımcıları, öğretmenler, kantin sorumluları, servis sorumluları, yardımcı personel, okul aile birliği temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Genel - 13:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]