Ünlü şarkıcı Erol Evgin 8 Martta kadınlar için söyledi

Beşiktaş Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği Erol Evgin konseri Mustafa Kemal Merkezi(MKM)’de gerçekleştirildi.

11 Mart 2017 Cumartesi, 11:12

Beşiktaş Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği Erol Evgin konseri Mustafa Kemal Merkezi(MKM)’de gerçekleştirildi. Beşiktaşlı kadınlarla İstanbul’un her ilçesinden gelen kadınları bir araya getiren konserde Erol Evgin gece boyu en güzel şarkılarını seslendirerek müzik ziyafeti yaşattı. Hep bir ağızdan Erol Evgin şarkıları söyleyen kadınlar neşe saçan dakikalar yaşadı. Mustafa Kemal Merkezinde gerçekleştirilen bu özel konsere Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Veznedar, eşi Açlık Veznedar, sivil toplum kuruluşları(STK), bayan örgütleri, Rotary Kulübü, Alzheimer Derneği, Epos7 Derneği, Mikader Derneği üyeleri ve fazla sayıda bayan yurttaş katıldı. Yaklaşık bin karakter salon dolup taşarken salon dışına ekran kurularak sandalyeler atıldı.

“Gücümüzün farkında olalım”

Programda açılış konuşmasını yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Veznedar’ın eşi Av. Özlem Veznedar “Ne Olacak Derhal” filminden kesitler izletti. Filmdeki sahnelerden örneklerle konuşmasını Arzu Veznedar’ın yaptığı kadınların toplumdaki yerinden söz ederek, ”Bizleri insan türünün eksikli bireyleri gibi algılayamayacaklarını öğreteceğiz. Bizlere bayan olduğumuz için değil yalnızca insan olduğumuz için zorbalık yapamayacaklarını hatırlatacağız. Önce evimizden, oğullarımızdan erkek kardeşlerimizden başlayarak bunu yapacağız. Eminim kocalarımız hayat arkadaşlarımız ve sadece eşimiz değil eşitlerimizde arkadan gelecektir. Unutmayalım ki bu toplumun yarısı bayan, diğer yarısını da bir kadın doğurdu. Gücümüzün farkında olalım” dedi.

“Kurtuluş mücadelesinde kadınlar erkeklerden yarım adım geri kalmadı”

CHP Genel Başkan yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Türk kadının tarihteki yerine karşın yaptığı konuşmada, “1923 yılında bizim kadınlarımız o Kuvayı Milliye ruhuyla tüm kurtuluş mücadelesinde erkeklerden asla yarım adım bile geri kalmadı. Bizim kadınlarımız duruşuyla eğitimiyle görgüsüyle Avrupalı kadınlardan çok daha iyisine layıktır diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesiyle, kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesiyle beraber fakat, o koridorda da fazla uğraş edilmiştir” ifadelerini kullandı.
Beşiktaş Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenen gecede dur durak bilmeyen eğlence gecenin ilerleyen saatlerine dek devam etti.

Caner Sönmez 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konyaliyiz.Net - Konya İnternet - Cumradan.com