Parçalı az bulutlu
 • EURO 5.96
 • DOLAR 5.24

Yozgat'ta imar barışına yoğun ilgi

Genel - 12 Ekim 2018 15:15 A A

YOZGAT (AA) – Yozgat'ta bugüne kadar 6 bin 692 kişi imar barışından yararlanmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaat ederken, 13 milyon lira da tahsilat yapıldı.

Yozgat Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Tamer, gazetecilere yaptığı açıklamada, imar barış süresinin 31 Ekim'de sona ereceğini hatırlattı.

İmar barışının, ruhsat ve ruhsat eklerine aykırı yapıları bulunan vatandaşlar için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söyleyen Tamer, şöyle konuştu:

"İmar barışı, vatandaşlarımıza çok önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Ruhsat konusunda eksikleri bulunan vatandaşlarımız 31 Ekim tarihine kadar müdürlüğümüze müracaat edebilirler. Ödemelerini ise yıl sonuna kadar taksitli bir şekilde yapabilmektedirler."

Tamer, Yozgat il genelinde bugüne kadar 6 bin 692 kişinin imar barışından yararlanmak için başvuruda bulunduğunu ifade ederek, "Yapılan başvurulardan da bu güne kadar 13 milyon lira tahsilat yapılmıştır. Bu rakamların 31 Ekim'e kadar artarak devam edeceğini düşünüyoruz." diye konuştu.

Genel - 15:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]