10° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 6.11
 • DOLAR 5.38

10 KASIM UNUTULMADI

Bilir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Ulu Önderin aramızdan ayrılmasının 79. Yıldönümü nedeniyle 10 Kasım Cuma günü çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Çumra Haber - 11 Kasım 2017 08:19 A A

Bilir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Ulu Önderin aramızdan ayrılmasının 79. Yıldönümü nedeniyle 10 Kasım Cuma günü çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Öğrenciler ve öğretmenlerimiz bir dakikalık saygı duruşunun ardından, istiklal marşı okundu. Öğrencilerimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan güzel duygularını, düşüncelerini mektuplar yazarak belirttiler, şiirler okudular. Coşgulu ve duygusal anlar yaşandı.

Kurum müdürü Sümeyye Bilir şunları söyledi “ Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, edebiyete irtihalinin 79. Yıldönümünde saygı ve rahmetle yad ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal, saygın bir lider ve komutan olarak, ecdad yadigarı vatan toparaklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır.

Cumhuriyetimizi, bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal, milletimizi müşterek bir ideak etrafında birleştirmeyi başarmış Türkiye’ni bağımsızlığı ülküsünü benimsemiştir.

Gazi’nin en büyük ideali, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğu kadar milli iradenin, millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması olmuştur.”diyerek sözlerini tamamladı.

 

Çumra Haber - 08:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]