Açık
 • EURO 6.21
 • DOLAR 5.50

15 Temmuz gazisi 10 ay sonra evine döndü

15 Temmuz akşamında yaşanan darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalına bağlanarak telefonla çağrıda bulunmasının ardındaki Kulu’nun Karacadere Mahallesi’nde yaşayan Çetin Yıldız, ailesi ile vedalaştıktan sonra otomobiliyle Anka.
Konya Haber - 3 Mayıs 2017 17:55 A A

15 Temmuz akşamında yaşanan darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalına bağlanarak telefonla çağrıda bulunmasının ardındaki Kulu’nun Karacadere Mahallesi’nde yaşayan Çetin Yıldız, ailesi ile vedalaştıktan sonra otomobiliyle Ankara’ya gitti. Genelkurmay Başkanlığının önünde yer alan tankların önünü kesip üzerine meydana çıkan Çetin Yıldız, çıktığı tanktan yere düşerek kafa travması geçirdi. Ağır yaralanan ve özel bir hastanede tedavi altına alınan Yıldız, tedavisinin ilk günlerinde hareket edemeyerek söylev güçlüğü çekti. Sol tarafında felç riski oluşan Çetin Yıldız, 15 Temmuz akşamından bu güne kadar çare gördüğü hastanede birkaç işlem geçirdi. Yıldız, geçtiğimiz cumartesi günü çare gördüğü hastaneden taburcu olarak Kulu Karacadere Mahallesi’nde bulunan evine, yakınlarının oluşturduğu araç konvoyu ile geldi.

“Çok şanslı bir insanım”

Kendisi için düzenlenen programda konuşan Çetin Yıldız, çok şanslı bir insan olduğunu söyleyerek, “Allah’a şükür ediyorum, o gece o meydana inebildiğim için. Komutanım için fazla sevinçliyim çok gururluyum iyi ancak çıktım. Allah bir daha devletimize böyle bir şey yaşatmasın. Yalnız ben burada bir hayır görüyorum. Çünkü giderken sırtımıza adeta kambur olan hainler, zalimler cezasını bulmuştur ve ülkemiz feraha rahata kavuşmuştur. Bundan dolayı keza sevinçliyim. İnşallah ülkemiz daha kuvvetli ve daha adaleli olur. 15 Temmuz’da Allah’ın bize vadettiği ayetinde iki çekicilik diye bahsettiği ’şehitlik’ ve ’galibiyet’ fiilen bize nail olmuştur. Bu da alçak gönüllü gözü kara bir insanın diliyle emriyle gerçekleşmiştir, oda ’uzun adam’. İyi ama o gece çıktım iyi ama o meydandaydım” şeklinde konuştu.

15 Temmuz gazisinin ağabeyi Selahattin Yıldız ise “Yaklaşık 10 aydır hastanedeyiz. Rabbime şükürler olsun biz ilk günden bugüne dek her zaman sabrettik, hiçbir süre ayaklanma etmedik. Ölürse vatan için şehit olur dedik. Çünkü biz vatan sevdalısıyız. Rabbim bugünleri gösterdiği için ne değin şükretsek azdır diyoruz. Dostlarımıza vatan sevdalısı kardeşlerimize yanımızda olan bütün herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Eve gelmesinden dolayı ailesi göre düzenlenen programda Kulu Merkez Cami İmam Hatibi İsa Portakal göre Kur’hatıra Kerim tilaveti okutuldu. Kur’lahza tilavetinin gerisinde programa katılan yaklaşık bin kişiye öğle yemeği ikramında bulunuldu. Yemek Yemek ikramı yapılan programda Müftü İbrahim Kacaroğlu dua okudu.

Programa, Kaymakam Mehmet Uğur Arslan, Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Garnizon Komutanı Mustafa Erkaraman, Güvenlik Müdür Vekili İsmail Orhan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Talayhan, Müftü İbrahim Kacaroğlu, Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Konya Haber - 17:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]