Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

3 gündür balonla düğün fotoğrafı çektirmek için bekliyorlar

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya’da sabahın birincil ışıklarıyla birlikte havalanan sıcak hava balonları eşliğinde gelin damat fotoğrafı çektirmek için Karaman’ın Ermenek ilçesinden bölgeye gelen Mehmet ve Emine Özdemir çifti üç gündür balonların.
Güncel - 10 Ekim 2017 12:47 A A

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya’da sabahın birincil ışıklarıyla birlikte havalanan sıcak hava balonları eşliğinde gelin damat fotoğrafı çektirmek için Karaman’ın Ermenek ilçesinden bölgeye gelen Mehmet ve Emine Özdemir çifti üç gündür balonların havalanmasını bekliyor. Balon firmaları ile görüşen ve bu sabahtan balonların havalanacağı bilgisini aldıktan sonradan balon kalkış alanına giden çift, olumsuz hava şartları sebebiyle uçuşların iptal edilmesinin arkasında hayal kırıklığı yaşadı.

Damat Mehmet Özdemir balon uçuşlarının iptal edilmesinin ardındaki kendince bulduğu yöntemle gelin damat fotoğrafını peri bacaları eşliğinde sazla poz vererek çektirdi. Balon uçuşlarının iptalinin ardındaki aracında yer alan sazı yanına bölge Mehmet Özdemir, eşi Emine Özdemir için hem saz çalarak keza de türkü söyleyerek poz verdi. Güvey Mehmet Özdemir, “Hayalimiz Kapadokya bölgesinde balonlar eşliğinde fotoğraf çektirmekti ama nasip olmadı” dedi. Özdemir, “Çocukluğumuzun gerçek dışı idi. Kapadokya bölgesini defalarca televizyonlardan görürdük. Evlendik ve balayını burada geçirmeyi düşündük geldik. Üç gündür gelin güvey fotoğrafı çektirmek için balonları bekliyorduk. Bugün için söz almıştık. Nasip değilmiş yeniden olmadı. Hava muhalefeti müsaade etmedi bize. Bizde aldık sazı elimize Kapadokya’yı saz ile dolanalım dedik. Gelin güvey fotoğrafını saz eşliğinde çekinelim istedik” diye konuştu.

Gelin Emine Özdemir ise, “Hayallerimiz Kapadokya’da balona binmek ve o şekilde resim çekimi yaptırmaktı. Kapadokya’ya sırf o yüzden gelmiştik. Balonlar olmayınca eşim sağolsun boşluğumuzu saz ile kapatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gelin damat fotoğrafını çeken Orçun Yıldırım da, “Üç gündür balonlar eşliğinde gelin damat fotoğrafı çektirme gerçek dışı kuruyorduk. Ama baht olmadı. Güvey beyin de bagajında sazı varmış. Balonlar kalkmayın saz eşliğinde fotoğraf çekiyoruz. Bana da saz eşliğinde gelin güvey fotoğrafı çekmek sürpriz oldu” şeklinde konuştu.

Coşkun Sağlamdin

Güncel - 12:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]