Az bulutlu
 • EURO 6.18
 • DOLAR 5.48

Ağaoğlu’ndan, Ampute Milli Futbol Takımı’na büyük jest

Finalde İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonu olan Ampute Futbol Ulusal Takımı’na bir yardım de meslek adamı Ali Ağaoğlu’ndan geldi.
Güncel - 11 Ekim 2017 14:59 A A

Finalde İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonu olan Ampute Futbol Ulusal Takımı’na bir yardım de meslek adamı Ali Ağaoğlu’ndan geldi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Ağaoğlu, Ampute Futbol Ulusal Takımı oyuncularına Çekmeköy’de birer daire armağan etti. Ortaköy’de düzenlenen basın toplantısı ile hediyesini açıklayan Ağaoğlu, “Ağaoğlu olarak daima başarıyı ödüllendirdik. Özellikle amatör spor dallarında milletlerarası başarılara imza atan sporcularımıza sahip çıktık. Onlar oysa, sınırlı imkânlarla ve tırnaklarıyla kazıyarak şampiyonluklara ulaştılar. Ağaoğlu olarak engelli dostu yapı yapma duyarlılığımız zaten vardı. artık iki katına çıkaracağız. Çekmeköy’de yapımına başladığımız sitede bu duyarlılığımızı yansıtacağız” şeklinde konuştu.

“Oyuncularımızın elleri kolları olmayabilir aslan gibi yürekleri var”

Ali Ağaoğlu, Türkiye’nin uluslararası alanda zorluklarla dolu bir dönemden geçtiğini belirterek, “Insanlar olarak dağıtılmış engellerle karşılaşıyoruz. Meslek dünyası da payına düşen zorluklarla boğuşuyor. Böyle bir dönemde Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ulusal Ampute Futbol Takımımızın dosta düşmana gösterdiği bir şey var: Türk milleti olarak aşamayacağımız engel değil. Ampute Milli Takımının birbirinden değerli oyuncularının elleri kolları olmayabilir, ama aslan gibi yürekleri var. Bu vatan sevgisi, Türkiye sevgisi ile doymuş sapasağlam yürekleri ile hepimizi onurlandırdılar” ifadelerini kullandı.

“Türkiye bu aslanlar için Ay-Yıldız’ın çevresinde birleşti”

Türkiye’nin şu dönemde birlik, birliktelik ve dayanışmaya daha artı ihtiyacının olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, “Türkiye‘nin iç ve dış düşmanlarla boğuştuğu, maksimum birliğe, beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacı olduğu bir dönemde o dağ gibi yürekleriyle, katıksız ve karşılıksız vatan sevgileriyle bu ülke insanlarını bir yumruk gibi birleştirdiler. Türkiye bu aslanlar için bölgesel, siyasal, etnik farklılıklarını, hiç acele ile Ay-Yıldız’ın çevresinde birleşti” açıklamasını yaptı.

“Aslanlarımıza borcumuzu ödemenin zamanıdır”

Ali Ağaoğlu, bu cins sportif başarıların Türk halkını birbirine kenetlediğini vurgulayarak, “Ben çok uzun yıllardır Türk insanının böyle bir birlikteliğine tanık olmadım. Bunu bize sağlayan aslanlarımıza, derhal borcumuzu ödemenin zamanıdır. Onlar engelleri aştı, sıra bizde. Şüphesiz bu vatan sevgisinin bir karşılığı olamaz ama ben aslan iyi kalpli takımımızın oyuncularına birer daire armağan ediyorum. Helali güzel olsun. allah’a ısmarladık otursunlar” dedi.

Kaptan Osman Anlamak: “Desteklerinizden dolayı teşekkürler”

Basın toplantısı esnasında Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları ile bir telefon görüşmesi de yapan Ali Ağaoğlu, Milli Takım oyuncularına Türk halkına büyük kibir yaşattıklarını, birlik ve beraberliği sağlayan temel unsur olduklarını belirtti. Final mücadelesinde İngiltere aleyhinde galibiyeti getiren golü atan Ampute Futbol Ulusal Takımı Kaptanı Gazi Osman Anlayışlı Olmak, toplantıya telefonla bağlanarak şu ifadeleri kullandı:
“Cümbür Cemaat namına teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bir araya gelip bu duyguları paylaşmak isterim. Bize desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz.” Güncel - 14:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]