Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

Ak Parti Konya İl Teşkilatı’ndan meslek odaları ve STK buluşmaları

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’ın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda odalar ve STK’lar sorunlarını, bakış ve önerilerini paylaşma imkanı buldu.
Konya Haber - 10 Ekim 2017 09:44 A A

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’ın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda odalar ve STK’lar sorunlarını, bakış ve önerilerini paylaşma imkanı buldu. AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, Konya programı kapsamında ilk olarak AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Milletvekilleri Mehmet Babaoğlu ve Muhammet Uğur Kaleli ile İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Yürütme ve Idare Heyeti Üyeleri hazırlanmış bulundu. İl Teşkilatı’nın faaliyetleri hakkında veri bölge Harun Karacan sonradan AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Konya Birim Başkanlığı’nın organize ettiği toplantıya katıldı. Ramada Otel’deki toplantıda Konya’nın ekonomisi, ihracat ve ithalatı ile meslek odalarının sorunları, görünüm ve önerileri ele alındı. Toplantıya, AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, Başkan Yardımcısı Mustafa Kabakcı, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, AK Parti Konya Milletvekilleri Muhammet Uğur Kaleli ile Abdullah Ağralı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Sami Şahin, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası ve Konya Ticaret Borsası ile Konya’da faaliyet gösteren iş odalarının başkan ve temsilcileri ile İl Başkan Yardımcıları Serhan Güngör, Mehmet Munlafalıoğlu ve bölüm üyeleri katıldı.

“Sivil Toplum; demokrasi Türkiye için fazla kayda değer”

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, sivil toplum kuruluşlarının toplum ve siyaset için manâlı unsurlar olduğunu söyledi. Iş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinde uzun yıllar tahsis yaptığını dile getiren Karacan, Türkiye’ye ve AK Parti davasına hizmet ettiğini aktardı.

Karacan, sivil toplum örgütlerinin demokrasi ve Türkiye için çok manâlı olduğunu vurgulayarak, “Sivil toplum örgütlerinin tabana ne dek vakıf olduğunu ve tabanın sesi olarak, bu sesin yukarıya nasıl yansıtılması gerektiğini haberdar olan bir kardeşinizim. Sivil toplum kuruşlarını dinlemeye geldik. Sizlerden aldığımız bilgi, tecrübe ve görüşleri de yukarıdaki büyüklerimize iletelim” dedi.

Vatandaşlar ile iktidar aralarında köprü vazifesi bakmak istediklerini bildiren Karacan, “Bizlerin yapabileceği budur. Sayın Genel Başkanımız olsun, Başbakanımız olsun daima bunu söylüyor. Sorunu diğer yerlere sevk etmek yok, uygun çözmek ve şahsen ilgilenmek için elimizden geleni yapacağız. Konya’nın Türkiye’de ve meslek dünyasında sanayi, ticaret ve tarımda ne değin önemli olduğunu haberdar olan bir kardeşinizim. Konya’nın bir şekilde bağlı yandan gelebildiği zaman neler yapabileceğini ve gücünü de biliyorum. O yüzden Konya her zaman misal gösterdiğim şehirlerden biridir” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizi geleceğe sivil toplum taşıyacaktır”

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat ise yaptığı konuşmada, toplantıya katılan bütün sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür etti. Arat; “Ülkemizi geleceğe taşıyacak proje ve politikalar, sivil toplumun temsilcilerinin nezdinde ve görüşleri ile şekilleniyor. AK Parti de bir istişare partisi olduğu için sizlerin görünüm ve önerilerini elde etmek istedik. İnanıyoruz ki birlikte alacağımız yol ile Konyamız ve ülkemiz, bölgesinde ve dünyada kayda değer bir konuma ulaşacaktır” diye konuştu.

Oda başkan ve temsilcileri ile yapılan toplantının peşinde AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan ve İl Teşkilatı, Konya’da faaliyet belirten sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile de bir araya geldi. Bu toplantıya da Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil’in yanı sıra birçok dernek ve vakfın başkan ve temsilcileri katıldı. Bu toplantıda da STK’ların görüş ve önerileri, şehrin sorunları ile Konya ve ülke gündemini meşgul eden meseleler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Konya Haber - 09:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]