Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 6.11
 • DOLAR 5.38

Akdeniz Belediyesi’nden zihinsel engelli çocuklara fidan dikim eğitimi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un misafiri olan çocuklara, Okul Müdürü Faruk Ok ve öğretmenler de eşlik etti.
Güncel - 15 Ekim 2017 13:47 A A

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un misafiri olan çocuklara, Okul Müdürü Faruk Ok ve öğretmenler de eşlik etti. Özel çocukların özel isteklerini kırmayan Başkan Pamuk, belediye fidanlığını ziyaret eden konuklarıyla özçekim yaptı, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Misafirleriyle yakından ilgilenen ve onlarla tek tek tanışıp sıcak ve arkadaşça diyaloglar eşliğinde sohbet eden Pamuk, “Ziyaretiniz sebebiyle sizlere çok teşekkür ederim. Sizleri burada ağırlamaktan çok mutluyuz. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Pamuk, Akdeniz Özel Eğitim Iş Uygulama Merkezi Okulu’nun bahçesine ekilmek üzere, fidanlıkta yer alan ayrı türde çiçekler, fidanlar ve bitkilerin temin edileceğini söyledi. Başkan Pamuk, hem özel çocukların rehabilitasyon sürecinde kullanılmak üzere çeşitli bahçe aletlerini de tedarik edip okul yönetimine teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Pamuk, özel çocuklar ve gençlerle sohbetinin ardından onlarla birlikte seraya girerek, misafirlerinden Büşra ile çiçek tüpledi. Sera içindeki toprağın etrafında kümelenen özel çocuklar, ellerine minik kürekleri alarak çiçeklerin tüplemesi ve topraklamasını şahsen yaptılar.

Akdeniz’in özel çocukları, tüplemesini bitirip toprakla buluşturdukları çiçekleri de kucaklarına alarak, defalarca birlikte kendileri için fidanlık alanında düzenlenen ikrama katıldılar.

Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığı’ndaki buluşma ve tatbiki eğitimin ardından özel çocuklar ve gençler, öğretmenleriyle birlikte okullarının yolunu tuttular. 

Güncel - 13:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]