18° Açık
 • EURO 5.00
 • DOLAR 4.09

Akşehir Belediyesinden okullara üçlü geri dönüşüm kutuları

Geri dönüşümün önemine şive yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya “24.08.2011 tarih ve 28035 sayılı Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’ne kadar; belediyemiz ile Palta Metal ve Geri Mutasyon San.
Konya Haber - 18 Mayıs 2017 11:58 A A

Geri dönüşümün önemine şive yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya “24.08.2011 tarih ve 28035 sayılı Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’ne kadar; belediyemiz ile Palta Metal ve Geri Mutasyon San. Tic. Ltd. Şti. ile 01.12.2016 tarihinde 3 takvim edinmek üzere, Akşehir Belediyesi mücavir alanları içinde ambalaj atıklarının kaynağında öbür toplanması, taşınması ve ayrıştırılması sözleşmesi imzalanmıştır. Şehrimiz genelindeki 90 adet geri değişim kafeslerinin tamiratları yapılarak boyanmış yine şehrimizdeki 20 okulumuza da üçlü geri değişim kutuları dağıtılmıştır. Doğal kaynaklarımız nüfusun artması ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi nedeni ile her geçen gün daha da azalmaktadır. böylece araç gereç tüketimini azaltmak, değerlendirilebilir kaliteli atıkları geri dönüştürmek sureti ile doğal kaynaklarımızı verimli uygulamak zorundayız. böylece geri değişim; doğal kaynaklarımızın korunması ve verimli kullanılması için son derece manâlı bir işlemdir. Nasreddin Hoca’mızın torunlarının doğal kaynaklarımızı ve doğayı korumak adına geri dönüşüme uyarı ederek, özellikle geri dönüşümü olacak çöpleri bu kafeslere ve okullardaki üçlü geri değişim kutularına atacaklarına inanıyorum” dedi.

Konya Haber - 11:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]