22° Toz
 • EURO 6.39
 • DOLAR 5.54

Akyürek: “Konya’ya hizmet etmek herkese kısmet olmaz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve Megakent Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daire başkanları ve ilçe belediyelerinin müdürleri ile istişare buluşmasında toplandı.
Konya Haber - 3 Ekim 2017 15:28 A A

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve Megakent Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daire başkanları ve ilçe belediyelerinin müdürleri ile istişare buluşmasında toplandı. Hizmet niteliği ve bereketliliği artırarak belediyeler arasındaki bağların güçlenmesini sağlamak emeliyle asıllaştırılan eğitim ve istişare buluşmasında konuşan Megakent Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Anadolu’nun vatan edinilmesinde kurucu kent Konya’nın ehemmiyetinin çok majör olduğunu dile getirdi. Bu nedenle Konya’da hizmet faktörün, mesullük almanın ehemmiyetine dikkat sürükleyen Başkan Akyürek, bunun herkese kısmet olmayacağını ifade etti.

“Tebessüm sadakadır”

Belediyecilikte hayır lafını ortadan kaldırmak gerektiğini ama bunun her öneriyi kabul etmek anlamına gelmediğini kaydolan Başkan Akyürek, “Belediyeye gelen bir şahıs bir arzda bulunmuşsa, yapılabilecek bir mevzu ise yapacak, yapılamayacak bir şey ise yol göstereceğiz. Kapıyı kapatmayacağız. Tebessüm sadakadır. İnsanın iyi zamanı olur, makûs zamanı olur. Ama her halükarda insanların güler suratlı ve gülümseyle karşılanması gerekir. Bunu da kendimize ilke edinmeliyiz” diye konuştu.

“Majör bir gayeyi tutacağız”

Megakent Belediyesi’nin Yeni Megakent Kanunu sonrası asıllaştırdığı hizmetler hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek, “Su ve kanalizasyon yatırımımız takribî 700 milyon liraya erişti. Bu hizmet üç senede merkez dışındaki ilçeler için yapıldı. Şimdi de köyleri ele aldık. Köylerin tamamının kanalizasyonu üretim kapsamına alıyoruz. 2018’de tasarılamasını, projelendirmesini tamamlamaya çalışacağız, bir taraftan da başlayacağız. Sonra 2019-2020 gibi bir takvim oluşturuyoruz. 2021’de Konya’nın tamamında altyapının tamamlanmasını amaçlıyoruz. Bunun ise maliyeti 2 milyar liraya yakın. Böylece Konya çok majör bir gayeyi tutmuş olacak. Köy yolları ve mahalle yollarının çoğunluğunu tamamlıyoruz. Asfaltlanmamış yolumuz kalmayacak” dedi.

“Mesullüğünüz çok majör”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, belediyeciliğin beğenmeden yapılamayacağını belirterek, “Şayet işinizden hoşlanmıyorsanız, yarından itibaren arzuhalinizi verin başka müesseseye geçin. Herkesin bir alaka alanı var. Belediyecilik yaşamın her alanı ile ilgilenir. Yaşamda ne varsa belediyecilikte o var. Onun için beğenmeden yapılmaz. Beğenmeden yaparsanız kendinize işkence edersiniz. Yalnızca kendinize değil hemşerilerimize işkence edersiniz. Bugün git yarın gel olur. En yakın dostunuzdan bir şeyi yazıyla ister, gerekçe üretirsiniz. Ama keyfe en hoşu yapılır. Ülkemizin bugünlere gelmesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan ve Cumhurbaşkanı olmasının esasında mahallî idareler var. Bugünkü iktidarın esasında mahallî idareler var. Bu nedenle siz müdür dostlara sesleniyorum. Sizler köprü görevi yapıyorsunuz. Karar alanlarla kararı uygulayanlar arasında köprü görevi yapıyorsunuz. Bu köprü çok ehemmiyetli. Bu nedenle sorumluğumuz çok majör” ifadelerini kullandı.

“Yeni kanunu en iyi uygulayan kent Konya”

Kentlerin bir yarış halinde olduğuna dikkat sürükleyen Sorgun, tam Türkiye’yi dolaştığını, Megakent Kanunu’nın en iyi, en zaferli reelleştiren kentin Konya olduğunu dile getirdi. Megakent Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca, Genel Sekreter Destekçileri Abdülmelik Ötegen, Selim Büyükkarakurt, ilçe belediye başkanları, Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Sait Közoğlu, Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sebahattin Esen, daire başkanları ve müdürlerin katıldığı eğitim ve istişare buluşmasında Şahsi Gelişim Uzmanı Ahmet Şahin Karabulut, ekip çalışması, geçim ve performans mevzularında sunum yaptı.

Konya Haber - 15:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.