Az bulutlu
 • EURO 6.18
 • DOLAR 5.46

Artı Bir sanatseverlerle buluştu

Dr.
Konya Haber - 16 Mayıs 2017 15:40 A A

Dr. Ali Atıf Polat, Doç. Dr. Semih Büyükkol, Doç. Dr. Hikmet Şahin ve Doç. Dr. Birsen Limon Yörükoğlu göre hazırlanan fotoğraf, grafik ürünler ve eşsiz grafik zorlama çalışmalarından oluşan ‘Art’ı Bir’ isimli sergi sanatseverlerle buluştu.

SÜ Hoş Sanatlar Fakültesi’ndeki serginin başlangıç konuşmasını gerçekleştiren Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Dalkıran, “Bugün burada Grafik Bölümü’nden 4 öğretim üyesi arkadaşımızın doçentlik sonrası, kısmen de doçentlik işlerinin yer aldığı bir sergiyi açacağız. Semih ve Hikmet hocalarım fotoğraf, Ali hocamız grafik ürünler, Birsen hocamız ise özgün grafik baskı üzerine incelemeler gerçekleştirdi. Sergimiz fazla güzel, çok zengin çalışmalardan oluşuyor. Rektör Yardımcımız Hüseyin hocamıza gerçekte çok alıştık, her sergide arar olduk. Biz kendisine gerçekte bizi yalnız bırakmadığı, her defasında bizle olduğu için teşekkür ediyoruz” dedi.

SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara ise, “Bakınca insanları düşündürebilen, mutlu edebilen lakin bunun ötesinde yeni şeyler üretmesine vesile olabilen bir yola götürüyor olmasından dolayı ortaya çıkarılmış olan çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Üretilmiş olan doçentlik çalışması gibi yok, var olan çalışmalarını öteki arkadaşlarımızın ufkunu açıcı, yeni yöntemlerle, yeni ufuklar geliştirmeye karşın araştırmalar olarak görüyoruz. Ben sanatçının var olan sanatını, kendi içindeki güzelliklerle coşkulandırabilmesini, bunu da insanlara sunabilen yanını fazla seviyorum. Bu sevgi, saygı ve muhabbetle sürebilen çalışmalara yardım verdiklerinden nedeniyle fakültedeki yetkili arkadaşlarımıza, katılan siz değerli sanat dostlarına sevgilerimizi, saygılarımızı, şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının gerisinde, protokol üyeleri, sergi alanındaki eserleri inceledi. Sergi, 19 Mayıs’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak. Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki serginin açılışına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Hoş Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Dalkıran ve Doç. Dr. Mehmet Lütfi Hidayetoğlu, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Konya Haber - 15:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]