13° Açık
 • EURO 7.28
 • DOLAR 6.19

Balta, Pakistan basınını kabul etti

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in de hazırlanmış bulunduğu ziyarette konuşan Türkiye-Pakistan Parlamentolar arası Arkadaşlık Grubu Başka.
Güncel - 11 Ekim 2017 17:01 A A

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in de hazırlanmış bulunduğu ziyarette konuşan Türkiye-Pakistan Parlamentolar arası Arkadaşlık Grubu Başkanı Balta, Pakistan Basın Heyetini TBMM’de görmekten ve ağırlamaktan dolayı fazla mutluluk duyduğunu ifade etti. Türkiye ve Pakistan’ın iki arkadaş ve kardeş ülke olduğunu ifade eden Muhammet Balta “Türkiye-Pakistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı olduktan daha sonra Pakistan’a gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde iki ülke arasındaki arkadaşlık ve gönül kardeşliğinin ne dek daha ilerde olduğunu gördük ve hissettik. İki ülkenin coğrafya olarak birbirine çok uzak olmasının iki ülke insanlarının gönül kardeşliğine asla tesir etmedi. İki ülke insanlarının dostluğu ve gönül kardeşliğinin tanımlama edilemez büyüklüktedir” dedi.

Pakistan- Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Muhammed Pervaiz Malik’in bakan olmasından nedeniyle bir kardeşi olarak büyük sevinç duyduğunu belirten Balta, kendilerinin ve heyetinin Türkiye, Pakistan ilişkilerine ve kardeşliğine çok büyük hizmetlerde bulunduğuna uyarı çekerek “Şiddet zamanlarımızda hangi ülke olursa olsun, Türkiye bilir fakat; birincil yanına olacak ülke Pakistan’dır. Pakistan da aynı şekilde zorlama zamanında yanına olacak ilk ülkenin Türkiye olduğunu bilir. Geçmişte bunun örneklerini fazla yaşadık. Gönül birliği iki ülke insanları arasında daima vardı. Gelecekte de inşallah güç zamanlar yok sadece mutluluklarımızı ve hoş zamanlarımızı da paylaşarak bu gönül kardeşliğimizi büyütürüz” diye konuştu.

Pakistan basın heyeti içerisinde bulunan basın mensupları da “Pakistan ve Türkiye iki kardeş ülke. Bizlerin isteği, temennimiz ve düşüncemiz iki ülkenin ilişkileri ebediyen sürmesi, güvenin, beraberliğin, kardeşliğin daim olmasıdır” ifadelerini kullandılar.

 

Güncel - 17:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.