Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

Banka hesaplarındaki milyonlar bir tertibatın ucunda

Edinilen bilgiye göre, Beşkavaklar Semti’nde bulunan bir marketten alışveriş yapmaya giden Osman Kalay adlı yurttaş, marketin otoparkında bulunan bir banka ATM’sinden para sürüklemek istediği sırada, ATM’nin kart okuyucusun olduğu kısma bir aperatın yapıştırılmış olduğunu.
Güncel - 2 Ekim 2017 11:36 A A

Edinilen bilgiye göre, Beşkavaklar Semti’nde bulunan bir marketten alışveriş yapmaya giden Osman Kalay adlı yurttaş, marketin otoparkında bulunan bir banka ATM’sinden para sürüklemek istediği sırada, ATM’nin kart okuyucusun olduğu kısma bir aperatın yapıştırılmış olduğunu farketti. ATM’ye yapıştırılan aperatı yerinden söken Kalay, aperatın içine tertibat kurulduğunu görüne vaziyeti polis ekiplerine haber verdi. Vaka yerine gelen takımlar tarafından araştırılan aperatın içindeki tertibatın kart kopyala makineyi olduğu tespit edildi.

Parola girilen kısma da kamera sistemi kurulmuş

Polis ekipleri ATM’ye ait olan banka misyonlularını arayarak bir yetkilinin vaka yerine gelmesini istedi. Vaka yerine gelen banka vazifelisi Ali Arıcı ile beraber ATM üzerinde çalışma yapan vaka yeri tahlil polisleri, alıcıların kartlarını ATM’ye soktuktan sonra parola girdikleri kısmın hemen üzerinde de aşırıdan bir aperat olduğunu farkettiler. Aperatı yerinden söken polis ekipleri, bu kerede kamera tertibatı ile karşılaştı.

Öbür banka görevlileri de vaka yerinde tahlil yaptı

Takımlar marketin otoparkında bulunan öbür para sürükleme cihazlarında da rastgele bir tertibat olup olmadığının araştırılması için öbür bankalara ait misyonluları da vaka yerine çağırdı. Banka misyonlularının yaptıkları tahlilde öbür para sürükleme cihazlarına rastgele bir tertibat kurulmadığı görüldü.

Sosyal medya hesabından uyardı

Açıkgözlüğü sayesinde yurttaşların dolandırılmasını yasaklayan Osman Kalay adlı yurttaş, kart kopyalama aperatını bulduktan sonra resmini sürükleyerek sosyal medya hesabında, “Bankamatiklerde operasyon yapmak isterken böyle bir aparat görürseniz hemen polise haber verin. Azıcık dikkatli olalım!!!” yazarak ihtarda bulundu.

Takımlar, para sürükleme cihazının üzerinde buldukları tertibatları araştırmak üzere Şehir Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüler. Para sürükleme aygıtına tertibat kurarak dolandırıcılık yapmak isteyen birey yada şahısların tutulması için polis ekipleri güvenlik kameralarını da inelemeye aldı.

Hadiseyle alakalı soruşturma sürdürülüyor. 

Faruk ÇidemGüncel - 11:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]