Açık
 • EURO 6.21
 • DOLAR 5.50

Başkan Altay: Emelimiz tüm aile bireylerini mutlu etmek

Sosyal belediyecilik faaliyetleriyle Türkiye’de lider olan Selçuklu Belediyesi, ilçeye yeni sosyal hayat alanları kazandırmaya devam ediyor.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:36 A A

Sosyal belediyecilik faaliyetleriyle Türkiye’de lider olan Selçuklu Belediyesi, ilçeye yeni sosyal hayat alanları kazandırmaya devam ediyor. Yurttaşların her türlü sosyal, kültürel ve atletik faaliyetlerini rahatça hakikatleştirebileceği bir hayat alanı olacak Yazır Mahalle Konağı’nın üretimi sürüyor. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mimarisiyle de bölgeye değer verecek kuruluşta sürdürülen çalışmaları yerinde araştırdı, yetkililerden bilgi aldı.

Selçuklu’nun her semtinde lüzumlara göre çözümler üretmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Altay, “Yazır 50 binin üzerinde insanın yaşadığı ve bir hayli ilçenin popülasyonundan kalabalık bir semtimiz. Yeni gelişim bölgesinde yer aldığı için semtimizde bu cins hizmetleri üretebilmek için arsa ihtimaline sahibiz. Bu yönde Yazır Semti’nde her yaştan insanın lüzumuna yanıt verecek çok ehemmiyetli bir kuruluşun imaline başladık. İnşaat çalışmalarının süratle devam ettiği kuruluş takribî 4 bin metrekarelik alanda yer alıyor ve 9 milyon TL’ye mülk olacak. Mimarisi ile de bölgeye bedel kazandıracak kuruluşta bay ve kadınlar için yüzme havuzu, emekli konağı, yeniden bay ve kadınlar için ayrı spor salonları ve semtteki büyük buluşmalar için bir buluşma salonu yer alacak. Allahın İzniyle gelecek sene yaz aylarından itibaren burada yurttaşlarımıza hizmet vermek istiyoruz” dedi.

Amaçlarının Selçuklu’da mutlu aileler oluşturabilmek olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Dolayısıyla aile bireylerinin her biri için ayrı ayrı çözümler üretiyoruz. Hanımlarımız buraya gelip yüzme havuzundan faydalanabilecekler ve spor yapabilecekler. Emeklilerimiz emekli konağına gelip kendi yaş grupları ile hasbihal edecekler. Beyefendiler de mesainin sonrasında hem yüzme havuzunu kullanacaklar hem de spor yapacaklar. Böylece bireylerden ailelere, ailelerden mahallere, semtlerden ilçeye mutlu bir Selçuklu oluşturmak için mücadele sarf ediyoruz” diye konuştu.

Konya Haber - 16:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]