13° Açık
 • EURO 6.45
 • DOLAR 5.60

Başkan Altay, Konya’ya ilk kez gelen gençlerle buluştu

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, üniversite eğitimi için Konya’ya gelen öğrencilerle tanışmak amacıyla gerçekleştirdiği üniversite ziyaretlerine devam ediyor.
Konya Haber - 11 Ekim 2017 15:53 A A

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, üniversite eğitimi için Konya’ya gelen öğrencilerle tanışmak amacıyla gerçekleştirdiği üniversite ziyaretlerine devam ediyor. Üniversite öğrencilerin şehre ahenk sürecine katkı maddesi sağlayan ziyaretler, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ile devam etti. Ziyarette Başkan Altay, öğrencilere Konya, Selçuklu Medeniyeti ve öğrenci faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Konya’nın tarih ve uygarlık şehri olduğunu açıklayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya 1096’dan 1308’e dek Selçuklu Devletine başkentlik yapmış bir şehir halkı. Onun için çok önemli Selçuklu eserleri ilçemizde ve ilimizde mevcut. Hem Üniversitemizin adı da bu medeniyetten geliyor ve bizim en önemli markalarımızdan birisi de Selçuk Üniversitesi. Onun için sizler bizim için kıymetlisiniz” dedi.

Selçuklu Belediyesi olarak üniversite öğrencilerine karşın çoğu etkinlik sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altay, “Selçuklu Belediyesi Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi ve Selçuklu Gençlik Meclisi eliyle yürütüyoruz. Gençlik merkezimizde çoğu sosyal etkinlik düzenleniyoruz. Öğrenci toplulukları ve sivil toplum kuruluşlarıyla farklı alanlara yönlendirilmiş programlar yürütülüyor. Sizleri buradaki çalışmalara katılmaya gösteri ediyorum. Orada olmanızdan sevinç duyarız. Keza belediyemizin merkezde çoğu sosyal tesisi var. Bunlardan da faydalanmanızı özlem ederiz” diye konuştu.

“Projelerinize takviye veriyoruz”

Selçuklu Belediyesi proje destek programını anlatan Başkan Altay, “Öğrenci toplulukları olarak başvurduğunuz da belediyemizin bir proje yardım programı var. Selçuklu Belediyesi olarak her sene birçok projeye yardım veriyoruz. Kasım ayı içerisinde duyuru ediyoruz. Aralık ayı içinde de yerinde projeler destekleniyor. Bu yıl 32’ye yakın projeye 3 milyon TL kaynak aktardık. Sizler de ayrıca mevcut öğrenci topluluklarında ayrıca de yeni topluluklar oluşturarak bundan faydalanabilirsiniz. Bununla ayrıca size bir ufuk olsun istiyoruz hem de belediyemizin bir etkinliği oluşuyor” ifadeleri kullandı.

“Şehri sevin ve yaşayın”

Selçuklu Belediyesi “Şehrimi Tanıyorum” projesi ile öğrencilere Konya’yı ve Selçuklu’yu takdim etmek istediklerini açıklayan Başkan Altay, “Bir günlük bir programla, profesyonel rehber eşliğinde Konya’yı size tanıtmak istiyoruz. Vakti olan arkadaşların da bu etkinliğe katılmasını istek ediyoruz. Bilhassa merkezde, Sille’de ve Kelebeklerde bulunan güzellikleri görmenizi istiyoruz. Ola Ki birçok arkadaşımız Bosna Hersek’te yaşıyor ve üniversite ile Bosna Hersek aralarında gidip geliyor. Fakat bizim yaşamış bir şehrimiz var. Sosyal imkanları, öğrenci faaliyetleri ve üniversitenin eğitim seviyesi ile iyi bir yerde bulunuyorsunuz. Şehri tanımaya çalışın, bol bol gezin ve şehri sevin” dedi.

Başkan Altay, ziyaretin sonunda ders arası veren öğrencilerle de sohbet etti.

Konya Haber - 15:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.