13° Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.68

Başkan Altay öğrencilerle buluştu

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akıllı Altındağ İlkokulu 4.
Konya Haber - 25 Mayıs 2017 14:01 A A

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akıllı Altındağ İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinden Zeynep Sude Nas isimli öğrencinin davet etmesi üzerine Zeki Altındağ İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilere lokal yönetimler ve belediyecilik çalışmalarını anlattı. Başkan Altay’ın sürpriz ziyareti ile mutlu olan öğrenciler yüz yüze görüştükleri Başkan Altay’a belediye ve başkanlık çalışmaları ile ilgili cevabını merak ettikleri soruları yöneltti. Ziyarette okul idarecileri ve öğretmenlerle de görüşen Başkan Altay, okulda yürütülen çalışma ve projeler hakkında mektep idarecilerinden veri aldı.

Selçuklu Belediyesi’nin 622 bin nüfusu ile Konya’nın en büyük ilçesi olduğunu ifade eden Başkan Altay, Belediye olarak birçok hizmet yapıyoruz. Temizleme, yeşil bölge çalışmaları, parklar, yollar, spor salonları ve daha çoğu hizmet belediyeler göre yapılıyor. Yine okullarınızda her ay bir değerin anlatıldığı Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi de (SEDEP) belediyemiz göre yapılan manâlı hizmetler arasında yer alıyor. Bütün bu çalışmaları sizlere daha güzel bir gelecek bırakmak için yapıyoruz” dedi.

Öğrencilere gündelik yaşamla ilgili tavsiyelerde yer alan Başkan Altay, “Selçuklu’da temizleme hizmetlerine ayrılan para ile ilçemize her ay 1 spor salonu yapılabilir. Harcanan bu paralarla daha artı park, okul, sağlık durumu tesisi ve spor salonu yapılabilir. Onun için çöpleri lütfen yerlere atmayın. Bu konuda sizlerden destek bekliyoruz. Etrafınızda çevreyi kirletenlere karşısında da birer gönüllü olun” diye konuştu.

Konya Haber - 14:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.