Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

Başkan Karamercandan esnafa Ramazan uyarısı

BAŞLANGIÇTA Adnan Menderes Toptancı Hali ardından ise Kadınlar Pazarı esnafına ziyaretlerde bulunan Başkan Karamercan esnafa fiyatların artmaması konusunda uyarılarda bulundu.KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, Ramazan Ayında yeme, içme, bakliyat ve sebzenin çok önemli yer tuttuğ.
Konya Haber - 16 Mayıs 2017 23:43 A A

BAŞLANGIÇTA Adnan Menderes Toptancı Hali ardından ise Kadınlar Pazarı esnafına ziyaretlerde bulunan Başkan Karamercan esnafa fiyatların artmaması konusunda uyarılarda bulundu.

KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, Ramazan Ayında yeme, içme, bakliyat ve sebzenin çok önemli yer tuttuğunu belirterek, “Esnaf kardeşlerimize fırsatçılık yapmayalım, Ramazan Ayında fiyatlarımızı yükseltmeyelim dedik. Çünkü bu ay birlik, birliktelik ve yardımlaşma ayı. Çok olan az olana verecek, yardımlaşacağız lakin fiyatlara aşırı zam yaparsak da vatandaşın alım gücü olmaz. O insanlarda bir şey yiyemediği süre büyük vebali var. O yüzden esnaf kardeşlerimizde sağduyu davrandılar. Şuan da domates 7-8 TL iken aniden 2-2 buçuk TL’ye değin düşmüş. Biber fiyatları düşmüş. Patlıcan, salatalık gibi bütün sebzelerin fiyatı düşmüş. Buradan hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Düve hayvanlarının kesimi kanunla 3 yıl yasaklansın”

Kırmızı et fiyatlarının arttığı da ifade eden Başkan Karamercan, “Acilen ilgililerden bu konuda tedbir almalarını istiyoruz. Önce besici arkadaşlarımıza hoş bir teşvik verilsin. Daha Sonra düve hayvanlarının kesimi kanunla 3 sene yasaklansın. Bu hayvanlar doğurgan hayvandır. Bunu kesersek üretim biter. Şuan da Konya ve Türkiye’de daima düve kesiliyor. Kesimin önüne geçilirse 3 sene sonra biz dıştan et ihracatı yapacağız. Dışarıdan et almayacağız” diye konuştu.

Ziyaret sırasında Başkan Karamercan’a, KONESOB Başkan Vekilleri Ahmet Çal ve Süleyman Yılmaz da eşlik etti.

Konya Haber - 23:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]