Parçalı bulutlu
 • EURO 6.62
 • DOLAR 5.76

Başkan Kütükcü: Üretim Reform Paketi, sermayeyi üretime motive edecek

Imal Reform Paketinin mevcut yatırımları güçlendirmenin yanı sıra, sanayiden uzaklaşan sermayeyi de yeniden üretime motive edeceğinin altını çizen Kütükcü, paketin OSB’ler için bir milat olduğunu vurgulayarak, “OSB’lerimiz yüzbinlerce insana yeni iş ve aş kaynağı olacakt.
Konya Haber - 11 Mayıs 2017 18:02 A A

Imal Reform Paketinin mevcut yatırımları güçlendirmenin yanı sıra, sanayiden uzaklaşan sermayeyi de yeniden üretime motive edeceğinin altını çizen Kütükcü, paketin OSB’ler için bir milat olduğunu vurgulayarak, “OSB’lerimiz yüzbinlerce insana yeni iş ve aş kaynağı olacaktır” dedi. Türkiye’nin son dönemlerde fazla engebeli ekonomik ve siyasal badireler atlattığına, fakat bütün bu zorluklara karşın reformla artma arzusunu hiçbir zaman yitirmediğine uyarı çeken Kütükcü, “Iş dünyasının önündeki engelleri kaldıran, rekabet gücünü artıran, Imal Reform Paketi gibi köklü değişimleri beraberinde getirecek olan düzenlemeleri, reformist görüş açısını gönül rahatlığıyla karşılıyoruz” dedi.

Pek çok köklü düzenleme geliyor

Sanayicilerin üzerindeki yükün kaldırılmasına değinen Memiş Kütükcü, “Bu paketle birlikte yıllardır her fırsatta dile getirdiğimiz pek fazla konu çözüme kavuşturuluyor. Sanayicilerimizin elektrik tüketiminde ödediği TRT payının kaldırılması, hafta sonu egzersiz izni alma zorunluluğuna son verilmesi, sanayi sicili almış sanayicilerden emlak vergisi alınmaması, büyük kasaba içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması, enerji verimliliği gibi pek çok köklü düzenlemeyi beraberinde getirecek bu paket için, ilk kez Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız elde etmek üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese sanayicilerimiz adına teşekkür ederim. Keza bu paketin ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla istişare halinde hazırlanarak, ortak akılla hayata geçirilmesi de kayda değer bir kazanımdır” ifadelerini kullandı.

OSB’ler için bir milat olacak

Aynı zamanda OSBÜK’ün (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu) de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Kütükcü, Imal Reform Paketi ile OSBÜK’e yeni bir yasal statü kazandırılmasının, OSB’lerin daha kaliteli hizmet almalarının yolunu açacağını belirtti. Türkiye’de sayıları 312’yi bulan OSB’lerde doluluk oranının yüzde 70’lerde kaldığını, Üretim Reform Paketinde getirilen düzenlemelerle bu oranın daha üst seviyelere taşınacağını söyleyen Kütükcü, “Organize Sanayi Bölgelerimiz yüzde 70 doluluk oranına karşın, bir milyon 700 binin üzerinde istihdam karşılayan fazla zinde bir yapıya sahip. İnşallah Üretim Reform Paketi ile birlikte, parsellerimizdeki doluluk oranı artacak ve OSB’lerimiz yüzbinlerce insana yeni iş ve aş kaynağı olacaktır. Bu anlamda Imal Reform Paketi OSB’ler için bir milat olacaktır” diye konuştu.

Konya Haber - 18:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.