13° Açık
 • EURO 6.45
 • DOLAR 5.60

Başkan Okka: “Ekonomimiz güçlenerek büyümeye devam ediyor”

İhracat rakamlarındaki artışın epeyce sevindirici olduğunu kaydeden MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “İhracat rakamlarında geçtiğimiz yılın benzer ayına tarafından yüzde 4’lük bir yükselme yaşandı.
Konya Haber - 3 Mayıs 2017 11:32 A A

İhracat rakamlarındaki artışın epeyce sevindirici olduğunu kaydeden MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “İhracat rakamlarında geçtiğimiz yılın benzer ayına tarafından yüzde 4’lük bir yükselme yaşandı. Ekonomi açısından çok manâlı olan bu büyüme sevindirici bir gelişmedir. Bundan daha manâlı bir gelişme de Türk Lirası bazında yapılan alışverişlerde yüzde 133’lük bir artışın olmasıdır. Bu geçtiğimiz dönemde yaşadığımız sorunlara rağmen ekonomimizin ne kadar kuvvetli olduğunu göstermiştir” dedi.

Milletin 16 Nisan ahali oylamasında ‘evet’ diyerek Tüzük’da yapılan değişikliklere onaylama verdiğini de kaydeden Başkan Okka, “Bu süreçten sonra bundan böyle önümüze bakarak ekonomi, en manâlı gündem maddelerimizden biri olmalıdır. Çünkü ekonomi ülkemizde uzun süredir gündem maddelerinin arka sıralarında yer almaktaydı. Sanayicilerimiz ve iş adamlarımız bu süreçte ciddi fedakarlıklar yaptı. Iş dünyasının temsilcileri olarak sanayicilerimize ve iş adamlarımıza verilen destek ve teşviklerin artırılarak sürmesi ve yapısal reformların daha da güçlü bir şekilde ortaya konulmasını istiyoruz. Iş dünyasına sağlanacak takviye ve özendirme ile ekonomik reformlar yeni yatırımların önünü açacağı unutulmamalıdır. bununla birlikte ekonomideki olumlu gelişmeler işsizlik rakamlarını da önemli anlamda aşağı çekecektir. Büyük ve dinç Türkiye yolunda bizleri hoş günler beklemektedir” diye konuştu.

Konya Haber - 11:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.