19° Az bulutlu
 • EURO 6.46
 • DOLAR 5.64

Başkan Özaltun, “Beyşehirde okumak ayrıcalıktır”

Başkan Özaltun burada yaptığı konuşmada, üniversite öğrencilerine, “Hep söylediğimiz bir slogan var; Beyşehir’de okumak ayrıcalıktır diye.
Konya Haber - 16 Mayıs 2017 12:37 A A

Başkan Özaltun burada yaptığı konuşmada, üniversite öğrencilerine, “Hep söylediğimiz bir slogan var; Beyşehir’de okumak ayrıcalıktır diye. Çocuklarımız burada 4 yılını, eğitim hayatının bir kısmını bitirdi. Bir kısmı şayet de devam edecek araştırma görevlisi olarak, şayet de bambaşka alanlarda. Fakat hayatta öğrenmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Mezun olan öğrencilerin Beyşehir’i unutmamasını beklediklerini kaydeden Özaltun, “İnşallah gittikleri her bir yerde, her bir mekanda mezun öğrencilerimiz Beyşehir’i unutmasınlar diyoruz. Beyşehir’de okumak isteyen öğrencilere Beyşehir’i anlatsınlar. Beyşehir’in güzel insanlarını anlatsınlar, Beyşehir’in doğal güzelliklerini ve coğrafyasını anlatsınlar. Alaeddin Keykubat demiş ya; ‘Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır’ diye. Bu öğrenci kardeşlerimiz eğitim öğretim hayatı boyunca Beyşehir’in hoş noktalarını gördüler. İnşallah gittikleri yerlerde Beyşehir’i anlatacaklar ve Beyşehir’e gelen ziyaretçi sayımız öğrencilerimizle beraber artacak” dedi.

“Öğrencilerimizle daima beraber olmaya özen gösterdik”

Beyşehir’i bir kere gördükten sonra bundan böyle unutmanın mümkün olmadığını da belirten Özaltun, “Beyşehir Belediye Başkanı olarak aralıksız okullarımızı ziyaret ettik, lüzum kantinlerde, gerek sınıflarda gerek hocalarımızla birlikte öğrencilerimizle beraber olmaya defalarca özen gösterdik. Defalarca söylediğimiz konu şuydu; bu çocuklar bizlere emanet. Dolayısıyla onların eğitim öğretim hayatında belediye olarak bir nebze katkıda bulunabildiysek bu süreçte bizlere ne mutlu diyorum. Zira bu çocuklar, bu öğrenciler bizim için çok fakat çok kayda değer. Çünkü, bu makam ve mevkilerde bundan sonradan bu öğrenci kardeşlerimiz olacaklar. Mezun olduktan sonra inşallah bu değerli kardeşlerimizi daha üst makamlarda, mevkilerde görmeyi Cenabı Allah bizlere nasip etsin diyorum. Dekan hocam, ailelerine seslenerek bir şey söyledi. Dedi ki; ‘Çocuklarınız meslek bulamazsa çocuklarınıza kızmayın’ diye. ’Nasip’ diyorlar ya, ‘rızk’ diyorlar ya tabi fakat nasip rızk fazla ama çok kayda değer. Lakin kişinin kendini geliştirmesi, kendini ayrı alanlarda yönlendirmesi, iş bulmada çok daha artı rahat sağlıyor. Ben de buradan şunu söylüyorum, bizim Beyşehirimiz çok fakat fazla güzel. Beyşehir’de eğitim öğretim veren üniversitedeki hocalarımızın da yeterince kuvvetli miktarda eğitim verdiğine inanıyorum. Bundan sonraki süreçte buradan mezun olan kardeşlerimiz iş bulgu sıkıntısı yaşamayacaklardır diye ümit ediyorum” diye konuştu.

“Yeni hayatınızda başarılar”

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Şahiner ise, 4 yıllık bir eğitimin arkasında mezun öğrenciler için yeni bir dönem ve sürecin başladığına vurgu yaparak, “Size tavsiyemiz; bundan sonra da çok ciddi bir şekilde çalışmanız ve gayret etmenizdir. Size yeni hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

SÜ Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Acar da, fakültenin üçüncü dönem mezunlarını, mezun ettiklerini belirterek, mezun öğrencilerinin iyi bir iş, iyi bir aş ve iyi bir eşe sahip olması dileğinde bulundu.

Konuşmaların gerisinde, mezuniyet törenine katılan protokol öğrencilere temsili diplomalarını verdi. Öğrenciler ise keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini aileleriyle birlikte yaşadı.Tören sonunda davetlilere geleneksel mezuniyet pilavı ikram edildi.

Konya Haber - 12:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.