18° Açık
 • EURO 5.00
 • DOLAR 4.09

Başkan Özgüven: ”Ereğliye eser bırakmak isteyen herkesin yanındayız”

Incelemeler hakkında açıklamalarda bulunan Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, yeşile büyük yük verdiklerini belirterek, “Doğa insanlığın hayat alanıdır.
Konya Haber - 8 Mayıs 2017 00:28 A A

Incelemeler hakkında açıklamalarda bulunan Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, yeşile büyük yük verdiklerini belirterek, “Doğa insanlığın hayat alanıdır. İnsana hayat veren ekmek gibi, su gibi ihtiyaçların yanına yaşanılabilir pak bir doğa da çok önemlidir. Bir annenin evladına baktığı gibi dikkatle, fedakarca doğayı korumalıyız. Yeşil, pak bir doğaya kavuşabilmenin tek yoludur. Yeşili yaşatmalı ve korumalıyız. Bugün de İbrahim Özşenol Havacılık Okulu çevresinde ağaçlandırma yaparak hoş bir görünüme kavuşması için katkıda bulunmak istedik. Bu okulun şehrimize kazandırılmasında emeği geçen öncelikle Ereğlili meslek adamımız Mustafa Özşenol bey edinmek üzere herkese teşekkürler. Ereğli sevdalısı olan ve Ereğli’ye bir eser ayrılmak için çalışan herkesin yanındayız ve her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Kendisi için hoş bir sürpriz olduğunu gösteren iş adamı Mustafa Özşenol ise, “Ereğlimizin değerlerine sahip çıktığı için Belediye Başkanımız Özkan Özgüven beye içten teşekkür ediyorum. Ereğlimize yeni tesisler kazandırmak adına başkanımızla sürekli irtibat halindeyiz. İnşallah şehrimize daha çoğu eseri kazandıracağız” diye konuştu.

Ağaçlandırma çalışmasına, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, iş adamı Mustafa Özşenol, iş adamı Halil Ercan, Yüksek Öğrenimi Geliştirme Deneği Başkanı Ergun Özgüven, emekli öğretmen Besim Süleyman Baş, Ereğli içerisinden ve İskenderun’dan gelen misafirler katıldı.

Konya Haber - 00:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]