Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 6.11
 • DOLAR 5.38

Başkan Toru, muhtarlarla bir araya geldi

Bir otelde düzenlenen istişare toplantısında konuşan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 2016 yılında yolların asfaltlanması, parke ve tretuvar çalışmaları konusunda rekor kırdıklarını hatırlatarak, “İnşallah bu sene da yaptığımız programlar doğrultusunda kendi rekorumuzu.
Konya Haber - 10 Mayıs 2017 12:49 A A

Bir otelde düzenlenen istişare toplantısında konuşan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 2016 yılında yolların asfaltlanması, parke ve tretuvar çalışmaları konusunda rekor kırdıklarını hatırlatarak, “İnşallah bu sene da yaptığımız programlar doğrultusunda kendi rekorumuzu kırarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

“Açılış ve temel atma programları sürecek”

Sezon açıldığından beri seçim dönemi demeden her hafta ya bir başlangıç veya temel atma programı düzenlediklerini andıran Başkan Toru, “Açılış ve temel atma programlarımıza ramazan ayında kısa bir ara verdikten daha sonra yine devam edeceğiz. Bu noktada ekiplerimiz muhtarlarımızla görüşerek bölgelerin ihtiyaçları doğrultusunda yatırım programlarını yapıyor. Mahallelerimizde asfalt, parke, bordür, yatırım eksikleri, park, sosyal tesis, spor tesisi gibi yatırımları halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu noktada gösterdiğiniz kavrayış için tüm muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“16 Nisan kırılma noktasıydı”

16 Nisan insanlar oylamasının ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Özellikle geçmiş 150 yıla bakıldığında Türkiye bir var olma savaşı verdi. Vesayet sistemlerin etkisi aşağıda bugüne değin demokrasimizi güçlendirmeye çalıştı. Ve 16 Nisan burada manâlı bir kırılma noktasıydı. Önümüzdeki 100 yılda ülkemizin büyümesi ve gelişmesi noktasında söz hakkının bitmiş deneme edileceği bir döneme girmiş olduk” diye konuştu.

Muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Toru, istişare toplantılarının aylık olarak devam edeceğini söyledi.

Toplantıya, eram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, başkan yardımcıları, muhtarlar ve daire müdürleri katıldı.

Konya Haber - 12:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]