19° Az bulutlu
 • EURO 6.44
 • DOLAR 5.63

Başkan Toru:“Hep beraber eğitime takviye olmalıyız”

Şehit Kaptan Ayfer Gök Ortaokulu Müdürü Mustafa Bindebir, “İlçemizde eğitim ve öğretime verdiği ehemmiyetten dolayı Meram Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.Meram İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban da, “Özellikle bu aşure günümüzde bizler.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:40 A A

Şehit Kaptan Ayfer Gök Ortaokulu Müdürü Mustafa Bindebir, “İlçemizde eğitim ve öğretime verdiği ehemmiyetten dolayı Meram Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Meram İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban da, “Özellikle bu aşure günümüzde bizleri şereflendiren Meram Belediye Başkanımıza hassaten teşekkür ediyorum. Aşure için sponsor olan yardımseverimize teşekkür ediyorum. Gıdanız aşurelerin şifa olmasını diliyorum. Hayırlı günler” ifadelerini kullandı.

“Eğitim ulusal bir mesele”

Eğitimi ulusal bir mesele olarak gördüklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise, “Devletimizin bekası ve ayakta kalabilmesi için eğitim her daim koşul. Eğitime her türlü dayanağı vermek gerekir. Yalnızca Ulusal Eğitim Bakanlığı seviyesinde değil mahallî idareler, Sivil Toplum Kuruluşu’lar ve iyilikseverler hep beraber eğitime takviye olmalıyız. Belediye olarak biz bu mevzuda gereken hassasiyeti gösteriyoruz. 15 Temmuz hatırasına 15 şehidimizin adını verdiğimiz 15 değişik mektepteki kütüphanenin açılışını yaptık. Yeniden geçtiğimiz günlerde protokolünü imza attığımız Bilim Kurdu projesini yaşama geçirdik. Talebelerimizin bilimsel düşünmesi, araştırmaya sevk edilmesi ve okumayı hoşlanmasıyla alakalı bir proje. Bu proje için de bu sene 11 mektebimizi seçtik” diye konuştu.

Tüm talebelerin ve eğitimcilerin muharrem ayını tebrik eden Toru, “Mekteplerde akademik zafer tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda bizi cemiyet olarak ileriye taşıyacak olan bedeller eğitimi, faziletli bir jenerasyon yetiştirme yolunda da ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bizler, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz ve Mektep Yönetimiz ile beraber pek çok projede sizlerle olmaya devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

Konuşmalardan sonra mektepte yapılan müsabakalarda dereceye giren talebelere armağanları verilirken Başkan Fatma Toru, talebelere aşure ikram etti. Şehit Kaptan Ayfer Gök Ortaokulunda tertip edilen aşure faalliğine Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meram İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, şube müdürleri, mektep yönetçileri ve talebeler katıldı.

Konya Haber - 16:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.