Az bulutlu
 • EURO 6.18
 • DOLAR 5.48

Beş aylık Mustafa bebek için ilik bekleniyor

Mustafa Seyfi Bebek için ailenin beklediği teşhis, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde konuldu.
Güncel - 16 Ekim 2017 11:58 A A

Mustafa Seyfi Bebek için ailenin beklediği teşhis, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde konuldu. Bebekte, granülomatöz, yani hücresel yetersizliğine yan olarak bağışıklık sisteminde zayıflık hastalığı vardı ve mutlaka ilik nakli olması gerektiği belirtildi. Şu Anda Gökdoğan ailesi yerinde ilik için bağışçıları bekliyor.

İlik nakli gerekiyor

5 ayılık bebeği için uygun iliğin bulunmasını beklediklerini kaydeden Anne Yaşar Gökdoğan, “Hastane hastane dolaştıktan daha sonra bir türlü muhakkak tanı konulamayınca Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gittik. Sağolsunlar hastane personeli bizimle yakından ilgilendi. Burada bebeğimize kronik granülomatöz teşhisi konuldu. Hekimimiz ilik nakli olması gerektiğini söyledi” dedi.

Bebeklerinin 10 gün önce rahatsızlandığını anlatan Gökdoğan, “Rahatsızlanınca vücudu enfeksiyon kaptı. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdük. Orda enfeksiyon temizlendi. daha sonra Antalya’da özel bir hastaneye gittik. Burada nakil işlemi yapılacak ama uygun bir ilik bulunamadığı için nakil işlemi gerçekleşemiyor. Şu lahza bile vicdan sahibi kimselerden, duyarlılık gösterip Kızılay’a giderek kişisel olarak başvurması gerekiyor. Kızılay’a yalnızca kan bağışçısı olmanız yetmiyor. Bebeğimizi için şimdi yerinde donörün bulunmasını bekliyoruz. Hekimler bebeğin bir buçuk, 2 yaşına değin yaşayabileceğini söylüyorlar. Süre değil. Her geçen gün enfeksiyon kapma riski var. Bir lahza evvel ilik nakli yapılması gerekiyor. Aranan ilik sizlerden birinde olabilir” diye konuştu. 

Güncel - 11:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]