25° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Beypazarı'nda öğretmenlere konferans

Genel - 22 Kasım 2019 00:15 A A

ANKARA (AA) – Beypazarı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile (BEYKAP) projesi kapsamında yürütülen ilçede eğitimde yenilik ve kalitenin artırılması, bünyesinde uygulanan "Bir Kitap Bir İnsan" projesiyle "Çocuk ve Gençlere Okuma Kültürü Nasıl Kazandırılır" konulu konferans düzenlendi.

Beypazarı Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda verilen seminere, konuşmacı olarak, Ankara Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sedat Sever katıldı.

Kaymakam Temel Ayca, ilçe genelinde çocuklara yönelik okuma alışkanlığının kazandırılmaya çalışıldığını ve bunu eğitim öğretim yılı boyunca sürdüreceklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun da "Öğretmenlerimizin niteliğini artırmak ve vizyonlarını geliştirmek için bütün imkanları seferber ederek bu tür etkinlikleri devam ettireceğiz. Alt projeleri fırından çıkardık bir bir pişirmeye hazır hale geçireceğiz." dedi.

Herkesin belleğindeki kavram kadar düşündüğünü ve 4-5 yaşlarında çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini belirten Sever, "Değerli katılımcılar, programımızın konusu, çocuklarımıza, gençlerimize okuma kültürü nasıl kazandırılabiliri, birlikte yanıt oluşturacağız." diye konuştu.

Sever, çocuklara ve gençlere okuma alışkanlığının kazandırılmasına yönelik, önemli konulara temas ederken, aileye ve öğretmenlere de çok şey düştüğünü ifade etti.

Konferansa, Kaymakam Temel Ayca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Genel - 00:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 03
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.