14° Açık
 • EURO 4.83
 • DOLAR 3.91

Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesine 2 yeni bölüm

Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof.
Konya Haber - 18 Mayıs 2017 10:57 A A

Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Acar yaptığı açıklamada, fakültenin 2017-2018 akademik yılında yeni açılan uluslararası ticaret ve işletmecilik ile yönetim bilişim sistemleri bölümlerinin de eklenmesiyle üç birim halinde öğrenim faaliyetlerini devam ettireceklerini söyledi. 2009 yılında açılan İşletme Fakültesi’nin halen öğrenim gören 655 öğrencisinin bulunduğunu andıran Prof. Dr. Acar, yeni açılan bölümlerin birinci ve ikinci öğretimine 240 öğrenci alınmasının planlandığını bildirdi. Beyşehir’in ve bölgenin kalkınmasında, istihdam ihtiyaçlarının giderilmesinde yeni açılan bölümlerin amacına yerinde öğrenciler yetiştireceğini ve bölge ekonomisine de ivme kazandırmasını beklediklerini de açıklayan Prof. Dr. Acar, “Tarihi, kültürel ve idareli açıdan epeyce zengin bir ilçe olan Beyşehir’deki fakültemizde, donanımlı ve deneyimli bireyler yetiştirerek sektörün insan kaynağına katkı maddesi sunmayı hedefliyoruz. Kurulduğu günden bu yana hem sayısal, ayrıca niteliksel büyümesini sürdüren fakültemiz bölgemize bambaşka bir bedel katıyor. Bu anlamda, ilk kez bölgemizin ve toplumun ihtiyaçlarını gözeterek yeni bölümlerin açılmasında katkısı olan SÜ Rektörümüz Mustafa Şahin ve YÖK üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Haber - 10:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]