16° Açık
 • EURO 4.98
 • DOLAR 4.09

Beyşehirde kursiyerler el emeklerini sergiledi

Beyşehir Irk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim yılının son bulmasının gerisinde, açılan kurslarda eğitim görebilen kursiyerler el emeği ve göz nuru olan çalışmalarını sergiledi.
Konya Haber - 19 Mayıs 2017 14:08 A A

Beyşehir Irk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim yılının son bulmasının gerisinde, açılan kurslarda eğitim görebilen kursiyerler el emeği ve göz nuru olan çalışmalarını sergiledi. Beyşehir Gölü Ulusal Parklar Yöneticilik ve Ziyaretçi Tanıtım Merkezindeki serginin başlangıç töreninde konuşan Beyşehir Ahali Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Siper, açılan kurslarda bir takvim emek sergileyen kursiyerlerin göz nuru çalışmalarını kamuoyunun, halkın gözüne, gönlüne ve beğenisine sunmak üzere toplandıklarını söyledi. Siper, “Yaşam Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Mili Eğitim Bakanlığının halka dönük yüzü olarak sözcük grubu edilebilir. Bu manzara açısını biz 7’den 77’ye halkımızın eğitimine dönük lüzum bilimsel araştırmalar, gerekse mesleki eğitim, gerekse hobi sayılabilecek kurslarla halkımızın eğitim noktasındaki ihtiyaçlarına cevap veren bakanlığımızın esas felsefesinin eylem planının, Beyşehir’deki yüzü ilçemizdeki temsilcisi biziz. 31 ilçe aralarında bağımsız binası olan ve halkın katılımının teveccühünün yüksek olduğu ilçelerden biriyiz” dedi.

Bakanlığın 700’e yakın kurs çeşidinin koskocoman bir bölümünü Beyşehir’e yansıtmaya çalıştıklarını anlan Siper, “Kurs çeşitliliği namına ilçeler aralarında fazla ön sıralarda bir yerde olmayı başardık. Çoğu alanda merkez mahallemizin yanı sıra, dış mahallerimizde yaklaşık 260’a yakın kurs açarak 6 bin 900’a yakın bir kursiyerimize doküman vermeyi başardık. Yaz dönemi sonunda bu sayının 7 bin rakamını aşacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, katılımcılar ve davetliler sergiyi gezerek kursiyerlerin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Sergi açılışına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Davetli, şube müdürleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kursiyerler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Konya Haber - 14:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]