21° Toz
 • EURO 6.42
 • DOLAR 5.56

Beyşehirde Sınav Kaygısı ve Motivasyon konferansı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beyşehir Şubesi kadar Haziran ayında yapılacak lisans yatırma sınavına (LYS) girecek öğrencilere karşın zorlu sınav öncesinde moral ve motivasyon amaçlı olarak konferans düzenlendi.
Konya Haber - 25 Mayıs 2017 09:56 A A

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beyşehir Şubesi kadar Haziran ayında yapılacak lisans yatırma sınavına (LYS) girecek öğrencilere karşın zorlu sınav öncesinde moral ve motivasyon amaçlı olarak konferans düzenlendi. Beyşehir Belediyesi Kültür ve Hayat Merkezinde gerçekleştirilen konferansa hatip olarak kişisel eğitim ve gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan katıldı. Türkiye Gençlik Vakfı Beyşehir Şubesi Başkanı Osman Özcan, başlangıç konuşmasında TÜGVA’nın dünya üstünde iyi ve güzele dair her ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafından yer alacak olan bir nesil yetiştirmek nedeniyle belirlenmiş gençlik vakfı olduğunu, bir gençlik hareketi olduğunu belirtirken yürütecekleri çalışmalarından söz etti.

Konuşmaların gerisinde başlayan konferansında salonu dolduran lise öğrencilerine seslenen Bireysel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, kendine özgü sunumunda değindiği konularla gençlerin dikkat ve ilgisini üstünde topladı. Başarının sırrı hakkında öğrencilere püf noktaları veren Aslanhan, aile-evlat ilişkilerinden, günümüz gençlerine, imtihan kaygısının nasıl aşılacağı ve internet zararlarına değin gençlerin ilgisini çekecek birçok konuya değindi. Türkiye’de herkesin, özellikle genç neslin kısa yoldan köşe dönmeye özendiğini, kimsenin bundan böyle alın teri ve gözyaşı döküp başarılı olmak istemediğini anlatan Aslanhan, “Gecenin 1’inde, sabahın 5’inde, 6’sında ders kitaplarınızın, soru bankalarınızın, denemelerinizin, yaprak testlerinizin, özet çıkardığınız o küçük kağıtların üzerinde alın teri ve gözyaşınız yoksa, vallahi de billahi de başarılı olamazsınız” diye konuştu.

Başarılı olmanın basit olmadığını, çok çalışmak, alın teri ve emek gerektirdiğini anlatan Aslanhan, Türkiye’deki gençlerin en büyük probleminin hedefsizlik olduğunu söyledi. “Hedefiniz yoksa, sabahtan kalkışınız bile ofsayt” diyen Aslanhan, “Allah bilir ananız bu sabahleyin sizi zor kullanarak kaldırmıştır. Gece geç saatlere değin sizi yatağa sokmayacak bir hayaliniz ve bir idealiniz yoksa lütfen yaşayıp yaşamadığınıza bir bakın” dedi. Aslanhan, gençlerin televizyon alışkanlıklarına da uyarı çekerek, “Doğrusu başarmak isteyen, büyük hedefleri, hayalleri olan var da günde bir dakika bile televizyon izliyorsa, yalan söylüyor, kendini kandırıyordur” ifadelerini kullandı.

Konferansa, Türkiye Gençlik Vakfı Beyşehir Şubesi Başkanı Osman Özcan, İlçe Mili Eğitim Müdürü Musa Konuk, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Konya Haber - 09:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.