18° Açık
 • EURO 5.00
 • DOLAR 4.09

Beyşehire kültür sanat merkezi

Konu ile ilgili açıklamalarda yer alan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’e bugüne değin eksikliği hissedilen kültür sanat merkezini kendi dönemlerinde kazandıracaklarını söyledi.Başkan Özaltun, belediye tarafından sosyal tesis haline dönüştürülen ve Taşkö.
Konya Haber - 17 Mayıs 2017 15:51 A A

Konu ile ilgili açıklamalarda yer alan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’e bugüne değin eksikliği hissedilen kültür sanat merkezini kendi dönemlerinde kazandıracaklarını söyledi.

Başkan Özaltun, belediye tarafından sosyal tesis haline dönüştürülen ve Taşköprü Aile Çayevi olarak hizmet vermeye başlayan bölge içerisinde bulunan, geçmişte Hükümet konağı olarak da kullanılmış olan kayıtlı binanın yeni dönemde kültür sanat merkezi olarak hizmet vermeye başlayacağını da belirterek, “İçerisinde 14 odası bulunan bu tescilli binamızı restore ederek daha önce de kamuoyu ile paylaştığımız gibi kültür sanat merkezi haline getiriyoruz. Beyşehir’de faaliyet bildiren dernek ve vakıf gibi sivil toplum kuruluşlarımızdan Beyşehir’in kültür ve sanatsal yönünü yansıtmak isteyenlerine buradaki odaları devir ederek istifadesine ve kullanımına sunmuş olacağız. Beyşehir bu yöndeki tarihi değerleriyle, zengin potansiyeli ile de bu binada oluşturulan sergi ve teşhirle ön plana çıkmış olacak” dedi.

Konya Haber - 15:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]