Parçalı bulutlu
 • EURO 4.65
 • DOLAR 3.80

Beyşehir’in göl sahilinde paklik çalışmaları

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’ne kıyısı olan Beyşehir şehir merkezi sahilinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Paklik İşleri Müdürlüğü takımlarının paklik çalışması yürüttüğünü söyledi.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:34 A A

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’ne kıyısı olan Beyşehir şehir merkezi sahilinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Paklik İşleri Müdürlüğü takımlarının paklik çalışması yürüttüğünü söyledi. Paklik çalışmalarının tarihi Taşköprü ile Eşrefoğlu Köprüsü arasındaki kıyı kesimde daha da yoğunlaştırıldığını belirten Özaltun, “Beyşehir şehir merkezindeki göl kıyılarının daha pak olması için takımlarımız muhakkak aralıklarla çalışma hakikatleştiriyor. Özellikle, şehir merkezinin girişi olan Eşrefoğlu Köprüsü ile tarihi Taşköprü arasında biriken çöp ve atıklar ile ot ve sazlıkların pakliğine ayrı bir itina gösteriyoruz. Zira bu bölge kentimizin sanki sergeni ve yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin de gezi ve çekim merkezi. Bu sahil şeridinde takımlarımız verdiğimiz direktifle, kış mevsimi evveline paklik mesaisi hakikatleştirdi. Çalışmalar esnasında takımlarımız kıyıdaki balıkçı teknelerinden de istifade ettiler. Su amfibi aracımız da bu çalışmalara katıldı. Yurttaşlarımızdan istek ve istirhamımız; tabiata ve göl kıyılarına rastgele olarak çöp ve atıklar atılmamasıdır. Nasıl bir şehirde, etrafta ve tabiatta, yaşamak istiyorsak, herkesin bu mevzuda aynı duyarlılık ve hassasiyeti göstererek yaşadığımız alanları gözetmemiz gerektiğini vurgulamak istiyoruz” dedi.

Konya Haber - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]