22° Hafif yağmur
 • EURO 6.42
 • DOLAR 5.58

Beyşehirin parklarında yeni nesil oyun grubu dönemi

Konu ile ilgili açıklamalarda yer alan Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe genelinde bulunan parkların yeni nesil oyuncaklarla donatılması ve bu alanlardan yararlanan çocuklar için zemininin daha güvenli ülkü getirilmesi konusunda göreve geldikten daha sonra başlattıkları çalış.
Konya Haber - 11 Mayıs 2017 14:58 A A

Konu ile ilgili açıklamalarda yer alan Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe genelinde bulunan parkların yeni nesil oyuncaklarla donatılması ve bu alanlardan yararlanan çocuklar için zemininin daha güvenli ülkü getirilmesi konusunda göreve geldikten daha sonra başlattıkları çalışmaların hız kazandığını belirterek, “Göreve geldiğimiz üç yıldan bu yana 2014 yılında 6, 2015’te 17, 2016’da ise 13 mahallemizde almak üzere toplam 36 öbür mahallemizde çocuk oyun grubu olmayan parkımıza ya da alana oyun grubu kurulumu gerçekleştirilmiştir. Bunların büyük bölümü zemini kauçuk malzemeden oluşan yeni cins oyun gruplarından oluşuyor. Kullanıma hazır ayla gelen oyun gruplarının etrafına ağaç ve dağıtılmış çalı grupları dikilirken, yapılan çimlendirme çalışmalarıyla parklar görsel olarak daha estetik hale getirildi. Merkez ve dış mahallelerimizde yürütülen bu araştırmalar çerçevesinde birçok parkımızda ise bu oyun gruplarının hemen yanındaki uygun alanlara yetişkinlerin istifade edebilmesi için spor aletleri yerleştirilmiştir. Aynı dönemde, yerleşim merkezlerimizdeki mevcut çocuk oyun gruplarının tamir ve bakımları da aksatılmadan yürütülmüştür” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün parklarda zemini kauçuk malzemeden oluşan çağdaş çocuk oyun gruplarının kurulumuna karşın çalışmalarını bu sene da sürdüreceğini ifade eden Başkan Özaltun, “Bu sene, ilkbahar mevsimi ile birlikte İçerişehir Mahallesi’ndeki Eşrefoğlu Ilk ve Ortaokulu önünde yeni bir park alanı oluşturulup, kauçuk zeminli çocuk oyun grubu kurulumunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu parklarımızın sayısı vakit içerisinde daha da artmaya devam edecektir. 2017 yılı içerisinde Vuslat Parkı içerisindeki 2 çocuk oyun grubunun sökülerek yenilenmesi de planlanırken, mahallelerimizdeki tüm parkların eksiklikleri giderilmeye devam edilecektir. Mahallelerimizde kurmuş olduğumuz çok amaçlı spor salonlarının çevrelerinin düzenleme çalışmaları bu yıl da sürdürülecektir” diye konuştu.

Konya Haber - 14:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.